powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Premiera spektaklu na podstawie dramatu Petera Asmussena w Instytucie Grotowskiego

"Nikt (nie) spotyka Nikogo", spektakl na podstawie dramatu Petera Asmussena, to najnowsza produkcja wrocławskiego Instytutu im. Jerzego Grotowskiego. Premiera przedstawienia odbędzie się w piątek w Instytucie Grotowskiego.

Sztuka Asmussena, jednego z najwybitniejszych współczesnych dramaturgów duńskich, posłużyła twórcom spektaklu - Aleksandrze Kugacz-Semerci i Mertcanowi Semerci - jako punkt wyjścia i inspiracja do stworzenia studium trudnego związku kobiety i mężczyzny.

Kugacz-Semerci podkreśliła, że w dramacie Asmussena wiele rzeczy jest niewiadomych. - Tylko od mnie zależy, co się tam wydarzy. Dramat (przyp. - PAP) daje przestrzeń, żeby nie opowiadać tekstem, ale ciałem, muzyką lub innym obrazem - powiedziała Kugacz-Semerci.

Dodała, że tekst Asmussena "pojawił się w gąszczu lektur" i sprawił, że w jego kontekście twórcy zaczęli wyobrażać sobie swój własny materiał. - Odeszliśmy od mówienia na rzecz ruchu, który dramaturgicznie ma związek z tekstem, ale wyrażony jest w poetyce, która ani nie zmusza nas do konsekwentnego realizowania słowa, ani nie będzie rozumiana w jednoznaczny sposób - podkreśliła reżyserka.

Kwestie z dramatu Asmussena u twórców wrocławskiego spektaklu ograniczone są do minimum. Wypowiadane są przez aktorów w językach polskim i angielskim.

Premierowe pokazy spektaklu odbędą w piątek i w sobotę w w Instytucie Grotowskiego.