powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Izrael. Verdi wg Znanieckiego w Tel Avivie

Dzisiaj w The Israeli Opera w Tel Avivie odbędzie się premiera "Un Ballo in Maschera" Giuseppe Verdiego w reżyserii Michała Znanieckiego. Spektakl jest kontynuacją kilkuletniego kontraktu artysty z tą instytucją.

Warto wspomnieć, że reżyser współpracuje z operą w Izraelu od 2008 roku, a w minionych sezonach powstały inscenizacji takich oper jak "La Traviata" i "Carmina Burana" na pustyni w Masadzie, czy "Ernani", "Il Trovatore" i "Un Ballo in Maschera" w Tel Avivie. Ten ostatni tytuł powraca w nowej odsłonie interpretacyjnej.

"Un Ballo in Maschera" to spektakl, w którym reżyser postanowił skupić się na problemach politycznych, traktując dzieło jako ważne, współczesne, prawdziwe przesłanie. Motywem przewodnim staje się władza dyktatora, jako działanie zagrażające demokracji.

W inscenizację izraelską zaangażowani zostali znamienici artyści, gwiazdy świata opery jak Valentyn Dytiuk/ Gustavo Porta (Ricardo), Ira Bertman, Irina Moreva (Amelia) czy Agunda Kulaeva, Yulia Mennibaeva (Ulrica). Kierownictwo muzyczne objął Daniel Oren.

***

Dyrygent: Daniel Oren

Reżyser: Michał Znaniecki

Scenograf: Luigi Scoglio

Kostiumograf: Joanna Medyńska

Reżyser świateł: Bugomil Palewicz

Choreograf: Katarzyna Aleksander Kmieć

Kierownik Chóru: Ethan Schmeisser

The Israel Symphony Orchestra Rishon LeZion

---

"Un Ballo in Maschera", premiera 07.02.2019, The Israeli Opera, Tel Aviv