powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wałbrzych. O ekonomii dla najmłodszych w TLiA

Najnowsza premiera "Zaskórniaki oraz inne dziwadła z krainy portfela" w reż. Daniela Arbaczewskiego dla widzów w wieku 6+ to sceniczna wersja znanej książki "Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela. 50 opowiastek z ekonomią w tle (plus jedna)" Grzegorza Kasdepkego.

Teatr Lalki i Aktora postanowił zgłębić temat ekonomii dla najmłodszych, a tym samym objaśnić terminy, z którymi nawet dorośli miewają problemy.

Autor jest jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy dla młodych czytelników, który w swojej twórczości sięga często po tematy niełatwe, przedstawiając je zarazem w przystępnej i zabawnej formie.

Spektakl przedstawia laboratorium naukowe w kryzysie. Pan Profesor - główny "zawiadowca" i mózg operacyjny - z powodu braku ministerialnej dotacji postanawia zmienić branżę z naukowej na ekonomiczną. Ze swoimi współpracownikami otwiera Ogród Dziwnych Stworów Ekonomicznych, czyli specjalne ZOO. Pierwszym dziwnym stworem, którego należy wykarmić jest INWESTYCJA, pochłaniająca dużo pieniędzy, pomysłów i pomocników. W niezwykłym ogrodzie dużo się dzieje: niektóre stworzenia dopiero się rozwijają, inne mają problem z wielkością, jeszcze inne muszą być umieszczone w formalinie i zabezpieczone. Na niektóre trzeba uważać: nie przekarmiać FISKUSA, uważać, aby USTAWA nie rządziła się za bardzo, obserwować żarłoczne PODATKI, kontrolować niebezpieczny DEBET, ważyć ciężką HIPOTEKĘ, grożącą zawaleniem się budynków.

Ożywione ekonomiczne stwory są niczym smoki, wilki, krasnoludy i inne niezwykłe istoty rodem z baśni. Teatralna wizualizacja wszystkich dziwolągów doskonale oddziałuje na wyobraźnię dziecka i sprawia, że trudne i skomplikowane terminy na długo zostaną w jego pamięci.

Prapremiera spektaklu odbędzie się 16 lutego o godz. 17.00, najbliższe pokazy popremierowe - 17 i 24 lutego o godz. 12.30.

Spektakl dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Wałbrzych.

W dniu premiery, 16 lutego o godz. 12.00 w Filii nr 7 Biblioteki pod Atlantami przy ul. Broniewskiego 65a będzie można spotkać się z autorem Grzegorzem Kasdepkem. Podczas spotkania możliwość zakupu książek oraz zdobycia autografu tego poczytnego autora. Wstęp wolny.

BILETY NA SPEKTAKL:

25 zł (na premierę), 19 zł (dorośli), 16 zł (dzieci)

KASA BILETOWA TEATRU tel. 74 666 73 41 - czynna jest we wtorki, czwartki i piątki od godz. 8.30 do 11.30 oraz w weekendy na godzinę przed spektaklem.

KUP BILET ON-LINE - bilety.teatrlalek.walbrzych.pl