Warszawa. Warsztaty aktorskie z Garym Condesem

W dniach 8-14 kwietnia Drama Point zaprasza na warsztaty aktorskie z Garym Condesem.

W środowisku profesjonalnych aktorów Garego Condesa rzadko trzeba przedstawiać. To człowiek o 20. letnim doświadczeniu teatralnym, filmowym i telewizyjnym. Występował m.in. na scenach West Endu, Off-West Endu, teatru repertuarowego i objazdowego. Z kolei jako nauczyciel techniki Meisnera pracował z takimi osobowościami jak, Sam Rockwell ("Moon"), Helena Bonham Carter ("Wings of the Dove"), Colin Firth ("Fever Pitch"), czy Ray Winstone ("Five Seconds to Spare").

Od ponad 10 lat podróżuje po całym świecie, dzieląc się swoimi wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami. Nauczał aktorów w Londynie, Paryżu, Zurychu, Krakowie, czy Pradze. Warsztat Gary'ego jest głęboko zakorzeniony w technice Meisnera, ale także inspirowany selektywnymi praktykami Stelli Adler i Stanisławskiego. Prowadzi aktorów tak, aby pracowali z głębi serca, a nie intelektualnej głowy. Według Gary'ego zadaniem aktora jest dać widzowi emocjonalnego "kopa", a to co robią na scenie - wydarza się w danej chwili. Celem Condesa jest naprowadzenie aktorów na ścieżkę, dzięki której będą odważni czy wręcz nieustraszeni, ale jednocześnie konkretni i precyzyjni w swojej wypowiedzi. Chodzi o połączenie artyzmu z dyscypliną techniczną w taki sposób, by każdy występ był przepełniony prawdziwym życiem.

Oprócz kursów Gary prowadzi też treningi indywidualne, przygotowując aktorów do ról w filmach fabularnych, produkcjach teatralnych i serialach telewizyjnych. Pracował m.in. przy "Nimfomance" Larsa Von Triera, "Grze o tron" HBO, czy "Młodości" Paolo Sorrentino.

Kryteria udziału w kursie:

- znajomość języka angielskiego, w którym prowadzone są zajęcia, ale zapewniamy także tłumaczenie

- Gary dopasuje sceny do osób i czasu pracy. Istnieje możliwość własnego wyboru tekstu, ale Gary musi dostać tłumaczenie na angielski

- czytanie sceny nie powinno zajmować więcej niż 3 - 5 minut

- tekst musi być przygotowany na pamięć już pierwszego dnia

- udział w warsztatach wymaga 100% obecności

Plan zajęć:

w tygodniu: 17.00 - 22.00

w sobotę i niedzielę: 10.00 - 15.00

Cena: 375 funtów

Zapisy: studiodramapoint@gmail.com

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego