powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. "Dlaczego Maciek nie poszedł do nieba" znowu na afiszu

Musical "Dlaczego Maciek nie poszedł do nieba" wraca na scenę Akademii Muzycznej. Tytułowy jazzman Maciej znów powróci z Ameryki do swej rodzinnej wsi, gdzie już czeka na niego szereg niezwykłych wydarzeń.

Studenci z Musicalowego Koła Naukowego "Śliska Błyskawica" zapraszają na dwa spektakle autorskiego musicalu, które odbędą się 22 i 23 lutego (piątek - sobota) o godzinie 18.00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ulicy Żubardzkiej 2a. W związku z trwającymi w tym terminie Dniami Otwartymi uczelni cena biletu jest wyjątkowa - wynosi jedynie 5 zł!

Musical "Dlaczego Maciek nie poszedł do nieba" powstał z inicjatywy studentów z Musicalowe Koło Naukowe "Śliska Błyskawica" Akademii Muzycznej w Łodzi. Premiera spektaklu odbyła się 26 października ubiegłego roku. Od tej pory łódzka publiczność miała szansę zobaczyć spektakl trzykrotnie, wypełniając Salę Koncertową przy Żubardzkiej po brzegi. Scenariusz, specjalnie dla inicjatorów, napisał debiutujący w tej dziedzinie Krzysiek Galoch. Twórcą muzyki jest wielokrotnie nagradzany kompozytor i pianista jazzowy, wykładowca łódzkiej Akademii Witold Janiak - Official. Ludowo-jazzowy charakter muzyki przejawia się na scenie w opartej na figurach ludowych tańców, energetycznej choreografii autorstwa studentów Kacper Janaszek i Martyny Henke. Również Martyna Henke odpowiedzialna jest za reżyserię musicalu. Scenariusz pełen jest wątków nawiązujących do polskich tradycji ludowych, obrzędów i wierzeń. Zauroczenie folklorem widać również w kostiumach Mariola Leń.

Pozytywne recenzje październikowych spektakli udowodniły, że zespół składa się z osób utalentowanych i pełnych pasji. Wydarzenie jest cenne dla studentów, którzy mają szansę wykorzystać w praktyce wiedzę zdobytą w Akademii i zmierzyć się z pracą aktora, reżysera, scenografa czy choreografa na dużej scenie. Mamy również nadzieję, że musical przekona wszystkich uczestników Dni Otwartych uczelni, że w łódzkiej Akademii Muzycznej warto studiować i rozwijać się, czerpiąc z doświadczenia oraz wiedzy najlepszych specjalistów różnych dziedzin artystycznych.