powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Zabrze. Ferie zimowe w Teatrze Nowym

Dużymi krokami nadchodzą ferie zimowe... Teatr Nowy gorąco zaprasza dzieci i młodzież, a także dorosłych do spędzenia wspólnego czasu.

14 i 15 lutego mali widzowie wyruszą z aktorami w magiczną podróż ku zamierzchłej przeszłości naszego miasta. "O Marysi z zabrzańskiego zamku" w reżyserii Zbigniewa Stryja to najnowsza pozycja dla naszych milusińskich! Podczas wspólnej zabawy rycerze, księżniczki wprowadzą wszystkich w magiczny, bajkowy świat... w którym dobro ściera się ze złem, a uczciwość z podstępną chęcią zysku.

Kolejną propozycją na spędzenie ferii zimowych z Teatrem Nowym jest "Morze ciche" [na zdjęciu] w reżyserii Łukasza Zaleskiego! Ta poetycka opowieść ma szansę wzruszyć i ukazać nam świat osób niesłyszących, żyjących na co dzień bez dźwięków i słowa wypowiadanego. Na spektakl ten zapraszamy dzieci zarówno słyszące, jak i niedosłyszące. Obok języka migowego pojawi się również słowo mówione, a wspólna integracja pozwoli zapoznać się z różnymi światami i ich ograniczeniami. Czy oby na pewno te światy tak bardzo się różnią? A może jednak mają ze sobą wiele wspólnego? Zapraszamy do świata "Morza cichego", gdzie szum morza, zapach ryb i budyniowych ciastek... zyskują zupełnie inny wymiar....