powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Bytom. Walentynki w Operze Śląskiej

Wieczór walentynkowy powinien mieć wyjątkową oprawę, dlatego warto go spędzić w Operze Śląskiej w Bytomiu. Nasza propozycja to "My Fair Lady", musical z 1956 roku na podstawie sztuki George'a Bernarda Shawa "Pigmalion".

Akcja toczy się w XIX-wiecznym Londynie. Ekscentryczny językoznawca, prof. Higgins (Artur Święs), zakłada się z przyjacielem - pułkownikiem Pickeringiem, że przemieni uliczną kwiaciarkę w damę z wyższych sfer. Obiektem eksperymentu staje się nieokrzesana Eliza Doolittle (Anna Noworzyn-Sławińska). Wersja, którą zobaczymy, jest nieco bardziej współczesna, m.in. dzięki nowemu tłumaczeniu libretta i tekstów piosenek autorstwa Tomasza Domagały. Zabawna fabuła, wartka akcja, niezapomniane przeboje - to wszystko sprawia, że spektakl przypadnie do gustu zarówno doświadczonym melomanom, jak również tym, którzy są początkującymi widzami w teatrze muzycznym.

Musical "My Fair Lady" od wielu lat uznawany jest za największy światowy sukces w swoim gatunku, a piosenki takie jak "Tak chciałabym", "Tę ulicę znam" czy "Jeden mały szczęścia łut", na trwałe weszły na listę przebojów wszech czasów. Nakręcona w 1964 roku filmowa adaptacja musicalu z Audrey Hepburn i Rexem Harrisonem, zdobyła osiem Oscarów. Ta propozycja z pewnością wprawi w miły nastrój nie tylko zakochanych i sprawi, że wieczór pozostawi niezapomniane wrażenia.

Realizacja Opery Śląskiej wyróżnia się "śląskim" kolorytem, gdyż główna bohaterka posługuje się regionalną gwarą. Ten pomysł zasugerował nieżyjący już Tadeusz Kijonka - śląski poeta i publicysta, kierownik literacki Opery. Musical na bytomskiej scenie zobaczymy 14 lutego o godz. 18.00

Podczas tego wieczoru, przygotowaliśmy dla widzów także dodatkowe niespodzianki, wpisujące się w klimat Dnia Zakochanych.

My Fair Lady

Muzyka: Frederick Loewe

Libretto i teksty piosenek: Alan Jay Lerner

Adaptacja sztuki G. B. Shawa i filmu G. Pascala "Pigmalion" oryginalna reżyseria: Moss Hart

Przekład libretta i tekstów piosenek: Tomasz Domagała

Opracowanie tekstu: Robert Talarczyk

Złota Maska 2013 w kategorii rola wokalno-aktorska dla Anny Noworzyn-Sławińskiej za kreację roli Elizy Doolitle.