Warszawa. Zimowe kursy w Laboratorium Meisnera

Zimowa propozycja Laboratorium Meisnera to trzy wydarzenia, które pomog± rozwin±ć warsztat aktorski i będ± pomocnym narzędziem podczas castingów i przesłuchań.

PRACA NAD MONOLOGIEM, WPROWADZENIE DO MEISNERA oraz zupełnie nowa formuła MEISNER WORKOUT - dla osób zaznajomionych już z Techniką, chcących praktykować znane im ćwiczenia.

MEISNER WORKOUT to nasz nowa propozycja dla Was. To trzygodzinne zajęcia prowadzone systematycznie raz w tygodniu przez Judy Turan i Aleksandrę Walusiak. Wybierasz nad czym chcesz pracować wtedy, kiedy masz na to czas! 4 zajęcia w zniżkowej cenie do wykorzystania w ciągu 5 tygodni od ustalonej przez Ciebie daty rozpoczęcia karnetu lub opcja pojedynczego udziału. Możesz praktykować wybrane ćwiczenie w zależności od etapu twojej edukacji w Pełnym Treningu w Technice Meisnera. Powtórki są otwarte dla aktorów po Wprowadzeniu/Introduction do Techniki Meisnera w Polsce lub za granicą. Na powtórki nie musisz się wcześniej umawiać z osobą, z którą chcesz pracować, pozostałe ćwiczenia wymagają przyjścia w parach, jako, że wymagają one przygotowania przed zajęciami. Zapraszamy do praktyki następujących elementów Techniki Meisnera:

- powtórki (repetition)

- czynność niezależna

- improwizacje meisnerowskie

- praca nad sceną

KAMERALNE GRONO: maksymalnie 10 osób

LUTY: wtorki 5/12/26.02 godz. 19-22.00 i sobota 16.02 godz. 15-18.00

MARZEC: sobota 9.03, godz. 10.30-13.30, wtorki 12/19/26.03, godz. 19-22.00

CENA: 4 zajęcia 180 zł (do wykorzystania w ciągu 5 tygodni od pierwszych zajęć, które odbywają się po zakupie), pojedyncze zajęcia 60 zł

Szczegóły pod linkiem: http://laboratoriummeisnera.pl/course/meisner-workout/

*

PRACA NAD MONOLOGIEM z Judy Turan. Punktem wyjścia do pracy z monologiem jest zrozumienie, że monolog to tak naprawdę dialog. Myśląc o Technice Meisnera w ogóle, a o pracy nad monologiem w szczególe, jako o sztuce akcji i reakcji, doświadczymy tego na własnej skórze podczas warsztatu. Kiedy w życiu coś do kogoś mówimy, zazwyczaj upewniamy się czy nas słyszy i czekamy na jego reakcję. To samo ma zastosowanie przy tekstach literackich. Dzięki naszej akcji i reakcji (lub jej braku), tekst literacki zaczyna wypływać z nas organicznie, zaczyna żyć, zaś słowa, które padają są ważne i wypowiadamy je w określonym celu. Na warsztacie dowiecie się zatem po co mówicie ten tekst - jaki jest cel? Dlaczego mówicie ten tekst - jaki jest powód? I jak sprawić, żeby tekst był osobistym dla Was. Umiejętności zdobyte na warsztacie przydadzą się Wam do przygotowania do przesłuchań, pracy nad postacią w filmie lub/i teatrze, przed egzaminem.

TERMIN: 19 - 20 lutego w godz. 10-14.00

Szczegóły pod linkiem: http://laboratoriummeisnera.pl/course/praca-nad-monologiem-z-judy/

*

WPROWADZENIE DO MEISNERA z Sylwią Kaczmarek. Warsztat dla tych, dla których autentyczność i spontaniczność jest kluczowa. Dla aktorów gotowych na otwarcie, pójście za impulsem, intensywne doświadczenie siebie i partnera poza strefą komfortu. Podczas zajęć aktorzy zapoznają się z bazowym ćwiczeniem techniki Meisnera: ćwiczeniem Powtórek ( Repetition). Praca ta może zaskoczyć uczestników świeżym spojrzeniem i głębokim wglądem w aktorstwo. Celem tego ćwiczenia jest zwiększenie otwarcia emocjonalnego na partnera, uświadomienie sobie istnienia konkretnych dla każdego aktora blokad i mechanizmów obronnych, które stoją na przeszkodzie pełnemu wyrażaniu emocji, pogłębienie umiejętności słyszenia komunikatów werbalnych i niewerbalnych oraz spontaniczne pójście za intuicją.

TERMIN: 1 - 4 (1 i 4.03 godz. 18.15-22.15, 2 -3.03 godz. 10.00-16.00, )

Szczegóły pod linkiem: http://laboratoriummeisnera.pl/course/wprowadzenie-do-meisnera/

O PEŁNYM TRENINGU w TECHINCE MEISNERA

http://laboratoriummeisnera.pl/course/pelny-trening-w-technice-meisnera/

*

ARTYKUŁY O TECHNICE MEISNERA

http://laboratoriummeisnera.pl/o-nas/pisza-o-nas/

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu! Zgłoszenia przyjmujemy mailowo: labmeisnera@gmail.com. Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz rachunki. Laboratorium Meisnera zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników kursu na podstawie nadesłanych zgłoszeń.

Czekamy na Was!

FUNDACJA ACT 4 ART IMIENIA MEISNERA

(PROJEKT LABORATORIUM MEISNERA)

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego