powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Katowice. Setny "Skazany na bluesa" w Teatrze Śląskim

Pamiętamy dobrze ten moment z 2014 roku, kiedy to prawie 4000 biletów sprzedano w niecały miesiąc od premiery. W Teatrze Śląskim Arkadiusz Jakubik przygotował wtedy pierwsze w Polsce przeniesienie filmowej historii Przemysława Angermana i Jana Kidawy-Błońskiego na teatralne deski. Setny spektakl - 12 lutego.

Reżyser główną rolę w "Skazanym na bluesa" powierzył wyłonionemu w castingu Tomaszowi Kowalskiemu, zwycięzcy IV edycji programu "Must Be The Music". Od września 2014 r. główną rolę Ryśka Riedla gra Maciej Lipina (na zdjęciu), lider zespołu Ścigani. Przez cztery lata tytuł nie tylko gościł na festiwalach i na takich scenach jak Teatr im. Słowackiego w Krakowie, ale był też grany przed kilkutysięczną widownią w halach w Poznaniu, Szczecinie i Warszawie.

We wtorek 12 lutego po raz setny zespół zagra spektakl przed publicznością i zaproszonymi gośćmi. Bilety kosztują od 60 do 95 zł i są dostępne w kasie Teatru Śląskiego w Katowicach, w Biurze Obsługi Widzów i online na stronie teatru. Kolejne pokazy zaplanowano 13 i 14 lutego (walentynki).