Kielce. Warsztaty przedpremierowe w Kubusiu

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach zaprasza na bezpłatne warsztaty "Udani-nieudani" w dniach 27 i 28 stycznia oraz 7 i 8 lutego 2019 roku. Warsztaty odbędą się w związku z premierą spektaklu "Pięciu Nieudanych", która zaplanowana jest na 11 maja.

«Przedstawienie w poetycki sposób zadaje pytanie o istotę szczęścia w nieidealnym świecie. Było ich pięciu. Pięciu nieudanych. Pierwszy - dziurawy, drugi - złożony na pół, trzeci -sflaczały, czwarty - postawiony na głowie. A piąty? Szkoda gadać. Istna katastrofa. Co robili? W sumie nic. Wszystko knocili. Pewnego dnia, nie wiadomo skąd, przybył do nich niezwykły gość...

Warsztaty z jednej strony mają na celu przygotowanie odbiorców (dzieci w wieku 4 i 5 lat) oraz ich rodziców do obejrzenia spektaklu, z drugiej zaś zainspirować realizatorów spektaklu do niekonwencjonalnych działań inscenizacyjnych. W trakcie warsztatów dzieci i rodzice wspólnie z pedagogiem teatru - Justyną Czarnotą (pracownik Instytutu Teatralnego imienia Raszewskiego w Warszawie) zapoznają się z książką "Pięciu Nieudanych" Beatrice Alemagny oraz wymyślą teatralne zabawy inspirowane omawianą literaturą. Zajęcia będą trwały 40 minut w małych grupach.

Proponowane dni spotkań: Niedziela, 27 stycznia, godzina 15 - Mała Scena w "Kubusiu", dzieci wraz z rodzicami (rezerwację mailowo: karolina.gregorczyk@teatr-kubus.pl lub telefonicznie: 698-859-302. UWAGA! 10 rodzin, liczy się kolejność zgłoszeń).

Poniedziałek, 28 stycznia - warsztaty przeprowadzane w przedszkolach. 7, 8 lutego (czwartek, piątek) - warsztaty przeprowadzane w przedszkolach wraz z reżyserem Honoratą Mierzejewską-Mikoszą.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego