powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Krasne. Premiera "Pippi Pończoszanki"

Teatru Pacynka i Teatr A propos serdecznie zapraszają na premierę spektaklu "Pippi Pończoszanka" wg książki Astrid Lindgren, która odbędzie się 27 stycznia o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury.

"Pippi Pończoszanka" to kultowa książka szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren, która została przetłumaczona na ponad 100 języków. Któż nie zna tej sympatycznej dziewczynki z rudymi warkoczami, piegami i za dużymi butami?

Zapraszamy do krainy fantazji, zabawy i szaleństwa, gdzie króluje Pippi - najsilniejsza i najbardziej zwariowana dziewczyna świata. Mieszka samotnie w Willi Śmiesznotce razem ze swoim koniem i małpą Panem Nilsonem, ma walizkę pełną złotych monet i... nie chodzi do szkoły. Jej niekonwencjonalne zachowanie budzi zgorszenie dorosłych oraz zachwyt rówieśników. Każdy dzień jest dla niej wyzwaniem. Pippi ma mnóstwo pomysłów i niecodziennych przygód, jest odważna, energiczna i lubi poznawać nowych ludzi. Jej pojawienie się w życiu mieszkańców jest pretekstem do powstania wielu komicznych sytuacji.

W przedstawieniu pytamy też o granice wolności młodego człowieka, jego indywidualności i możliwości decydowania o sobie. Przecież każdy dorosły był kiedyś dzieckiem i miał wiele marzeń, planów i niesamowitych przeżyć.

Reżyseria, scenografia, muzyka: Maciej Szukała

Występują: Wiktoria Chciuk, Julia Wierzbińska, Natalia Majewska, Kacper Nowak, Kinga Szuberla, Oliwia Piątek, Gabriela Ryś, Aleksandra Wiśniewska

Wstęp wolny