powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Premiera spektaklu "Noc Helvera" w czwartek w Teatrze Jaracza

Premierę spektaklu "Noc Helvera" w reż. Małgorzaty Bogajewskiej zaprezentuje w czwartek Teatr Jaracza w Łodzi. Przedstawienie, którego autorem jest Ingmar Villqist (Jarosław Świerszcz) będzie grane na Scenie Kameralnej.

"To jeden z najlepszych polskich dramatów, jakie powstały w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. Miał około 50 premier w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Rosji, Luksemburgu, na Białorusi i w USA. Został przetłumaczony na wiele języków.(...) Akcja spektaklu rozgrywa się w ciągu jednej nocy. Opisuje mechanizmy, które budzą się w obliczu zagrożenia. "Taka noc może zdarzyć się praktycznie wszędzie, bo niemal wszędzie mamy do czynienia z jakąś indoktrynacją - polityczną, religijną czy rasową" - czytamy w zapowiedzi spektaklu na stronie teatru.

Autorem przedstawienia jest Ingmar Villqist (właśc. Jarosław Świerszcz), dramatopisarz, historyk sztuki, reżyser teatralny, nawiązujący w swej twórczości do "psychologicznego realizmu rodem z Ibsena czy Bergmana, choć odnaleźć w niej można także wpływy niemieckiej literatury dwudziestego wieku i współczesnego dramatu amerykańskiego".

Premiera przedstawienia odbędzie się w czwartek 24. Spektakl, w którym występują Milena Lisiecka i Mariusz Słupiński prezentowany będzie na Scenie Kameralnej.