Poznań. "Opowieści zimowe" i "Nine" wracają na afisz

Musical "Nine" i spektakl "Opowieści zimowe" w poznańskim Teatrze Muzycznym cieszą się sporym zainteresowaniem. Będzie je można zobaczyć znowu w lutym.

«Na dwa znakomicie przyjęte przez krytykę i publiczność spektakle z muzyką Maury'ego Yestona: "Opowieści zimowe" oraz "Nine" [na zdjęciu] będzie można wybrać się do Teatru Muzycznego ponownie w lutym.

"Opowieści zimowe" (3 lutego, godz. 17) to niezwykła historia o rozstaniu i mocy wspomnień. W spektaklu, w inscenizacji Janusza Krucińskiego, znakomitą kreację stworzyła Edyta Krzemień. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych solistek musicalowych w Polsce. Piosenkom w jej wykonaniu towarzyszą projekcje multimedialne autorstwa Anny Pelc.

Musical "Nine" (21 i 22 lutego, godz. 19, 23 lutego, godz. 15 i 24 lutego, godz. 17) reżyserował Jacek Mikołajczyk. To rzecz oparta m.in. na filmie "Osiem i pół" Federica Felliniego. To spektakl o reżyserze, który ma nakręcić film, w który został wkręcony przypadkowo i sam nie wie dlaczego. Musi sobie poradzić z ogromnymi oczekiwaniami, bo ma to być jego dzieło życia. Na to nakładają się kryzysy: twórczy, wieku średniego i w relacjach z kobietami.

Na scenie zobaczymy m.in. Radosława Elisa jako Guido Continiego, Anitę Steciuk w roli jego żony Luisy i Ewę Kłosowicz w roli Carli Albanese.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego