powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gliwice. Teatr Miejski w najbliższym czasie i w ferie

Teatr Miejski jak zwykle przed premierą (Tchnienie - 8 lutego). zaprasza na spektakle które powstały wcześniej, a dziś stanowią trzon repertuaru. Dla dzieci, oprócz przedstawień, również warsztaty.

W najbliższym czasie na afiszu:

"Lekcja tańca w Zakładzie Weselno-Pogrzebowym Pana Bamby" w reż. Łukasza Czuja - spektakl powstały w kooperacji z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy. Grają w nim aktorzy z obu zespołów.

To spektakl muzyczny, którego scenariusz oparty jest na prozie znakomitych czeskich pisarzy Bohumila Hrabala i Jaroslava Haška. Gdy po raz pierwszy zapytałam reżysera: O czym to jest? Zastanowił się chwilę i powiedział: O śmierci na wesoło. Taaak, super - odpowiedziałam - a coś więcej

Jednak w tym stwierdzeniu ukrywa się sens tej Haškowsko-Hrabalowej historii. To opowieść o ludziach (przedziwne towarzystwo), którzy wspólnie doświadczają jasnych i ciemnych stron życia. To bardzo szczera historia o tym, że należy się cieszyć każda chwilą, bo wszystko przemija. Nie przynudzają, a przy dźwiękach kapeli pod kierunkiem Łukasza Matuszyka, śpiewem i opowiastką celebrują swój wspólny czas. "Lekcja tańca w Zakładzie Weselno-Pogrzebowym Pana Bamby" w reż. Łukasza Czuja, na Dużej Scenie od 24 do 27 stycznia.

**

"Miłość w Leningradzie" w reż. Łukasza Czuja - przebojem weszła do naszego repertuaru.

To spektakl muzyczny, w strukturze przypominający koncerty, które odbywają się podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, więc nie bez przyczyny będzie reprezentować Gliwice, na tegorocznym 40. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Wrocławskie prezentacje odbędą się 28 i 29 marca.

Na naszej scenie historia o współczesnej Rosji, opowiedziana z perspektywy "Klubu Lubov" i odwiedzających go osób do zobaczenia 31 stycznia i 1 lutego na Dużej Scenie.

*

Nowy tytuł to "Tchnienie" [na zdjęciu] Duncana Macmillana w reż. Rafała Szumskiego - premiera już 8 lutego, na Małej Scenie. Kolejne prezentacje 9, 10 i 14 lutego w Walentynki.

To współczesna historia miłosna. Para młodych ludzi mierzy się z podjęciem ważnej decyzji. Czy chcą, powinni, dadzą radę mieć dziecko? Rozważania bohaterów mają charakter osobisty, lecz odnoszą się także do pełnej niepokojów, otaczającej nas rzeczywistości. Temat dziecka jest punktem wyjścia do zgłębienia tej relacji.

Na scenie mocny aktorski duet - Alina Czyżewska i Łukasz Kucharzewski. Spektakl reżyseruje Rafał Szumski. Za rozwiązania scenograficzne odpowiedzialna jest Aleksandra Grabowska. Ważnym elementem tej realizacji, rozwijającym akcję komentarzem - dopowiedzeniem, będzie grana na żywo muzyka, autorstwa Daniela Malchara.

To historia o pokoleniu, którym kieruje niepewność, wątpliwości i stres, lecz przede wszystkim o miłości - niedoskonałej, trudnej, ale prawdziwej. Takiej, od której brakuje tchu. To podszyta niepokojem o kierunek, w którym zmierza świat, współczesna komedia romantyczna. Bohaterowie szukają sensu. Czy miłość zdoła ich ocalić?

Notka i zdjęcia pod linkiem: https://we.tl/t-jLAEdfwoSQ

**

DLA DZIECI

Wszystkie propozycje dla młodych widzów przyjmowane są entuzjastycznie. Już za chwilę na afiszu "Dzieci z Bullerbyn" wg Astrid Lindgren, reż. Jerzy Jan Połoński, natomiast na początku lutego "W kole", Krystyny Miłobędzkiej, spektakl dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat, reż. Bartosz Kurowski. Podczas Ferii zimowych na Małej Scenie ponownie zagramy "Niezwykły lot pilota Pirxa", reż. Jerzy Machowski.

***

WARSZTATY

Dział edukacji przygotował ciekawe propozycje warsztatowe:

Cykl "Opowiem Ci bajkę" skierowany do dzieci w wieku od 3 do 6 lat, prowadzony przez Martę Kurowską z Fundacji t: (10.02)

"Powitanie w teatrze" - spotkania warsztatowe dla najnajów, czyli dzieci w wieku od 6 do 24 miesiąca życia (17.02)

*

Aktorskie warsztaty teatralne podczas Ferii zimowych 2019.

Od 11 do 15 lutego, w godz. 10.00-13.00, zapraszamy uczestników w wieku 12-16 lat

Od 18 do 22 lutego, w godz. 10.00-13.00, zapraszamy uczestników w wieku 7-11 lat

Prowadzenie Katarzyna Kostrzewa aktorka, choreografka, pedagożka teatru.