Kielce. Żałoba po zabójstwie Pawła Adamowicza. Teatry odwołują spektakle

Przedstawienia i koncerty zaplanowane w najbliższych dniach w Kielcach z powodu tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza są odwoływane i przekładane.

«Czterodniową żałobę w stolicy województwa ogłosił we wtorek prezydent Kielc Bogdan Wenta. Potrwa do piątku 18 stycznia. Z kolei w sobotę, w dniu pogrzebu prezydenta Adamowicza, obowiązywała będzie ogłoszona przez prezydenta RP Andrzeja Dudę żałoba narodowa.

Początkowo Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach zamierzał grać przedstawienia zgodnie z repertuarem. Planowano jedynie odwołanie spektaklu w dniu pogrzebu Pawła Adamowicza, czyli w sobotę. Jednak w środę zdecydowano, że teatr nie pokaże sztuk również w czwartek i piątek. Osoby, które kupiły bilety na te dni, mogą je zwrócić lub zmienić termin spektaklu.

Teatr Żeromskiego w Kielcach nie wystawi w sobotę "Szalonych nożyczek". Kupione bilety będzie można wykorzystać w sobotę 9 marca, w innym terminie lub je oddać. Zmian trzeba dokonać do 1 marca w impresariacie teatru.

Od środy do piątku spektakle w Teatrze Żeromskiego zostaną wystawione normalnie.

"Wszystkich Państwa, którzy mają życzenie zwrócić bilety na spektakle w dniach od środy do piątku, informujemy, iż istnieje taka możliwość" - czytamy w oświadczeniu teatru.

Przeniesiony został planowany na sobotę 19 stycznia w Kieleckim Centrum Kultury koncert Starego Dobrego Małżeństwa. Nowy termin to wtorek 22 stycznia, godz. 18. Bilety zachowują ważność. Można też je zwracać.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego