powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Białystok. Jutro casting do głównej roli w "Księdze dżungli" OiFP

W Operze i Filharmonii Podlaskiej rozpoczęły się przygotowania do kwietniowej premiery "Księgi dżungli", najnowszej propozycji muzycznej skierowanej do młodych widzów oraz rodzin.

We wtorek, 15 stycznia o godz. 18.00 w sali kameralnej OiFP przy ulicy Podleśnej 2 kilkudziesięciu chłopców w wieku od 9 do 11 lat stawi się na casting do roli głównej. Reprezentowanym przez nich tekstom i piosenkom przysłuchiwać się będzie reżyser spektaklu. Przesłuchania są otwarte dla mediów - zapraszamy!

Książka Rudyarda Kiplinga była już inspiracją m.in. dla Walta Disneya. Na motywach powieści oparto kilka filmów, m.in. "Księgę dżungli" i "Księgę dżungli 2", a także aktorski film z 2016 roku w reżyserii Jona Favreau. Planowana jest kolejna ekranizacja, tym razem w dystrybucji Warner Bros w reżyserii Andy'ego Serkisa.

Na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej historię małego chłopca, który dorasta w dżungli pośród dzikich zwierząt, opowie - posługując się językiem musicalu - Jakub Szydłowski, reżyser takich hitów jak "Doktor Żywago" czy "Adonis ma gościa". "Księga dżungli" OiFP przeniesiona zostanie na teren dżungli miejskiej, wciąż jednak dzikiej i bezwzględnej, kierującej się naturalnym prawem zwierzęcej, czy też raczej zezwierzęconej społeczności. Będzie musiał się w niej odnaleźć, a nawet walczyć o przetrwanie, chłopiec zwany Żabą. Świat egzotycznej dżungli nagle wyda nam się dziwnie znajomy. Czy w twardych, krwiożerczych bestiach nie rozpoznamy świata wokół nas i nas samych?

Wśród postaci zobaczymy tygrysa Shere Khana, który doskonale zna odwieczną tajemnicę władzy: żeby zapanować nad innymi, wystarczy ich skłócić. Będzie to więc przypowieść o władzy, o odnajdywaniu swego miejsca w grupie, uczeniu się na błędach, o akceptacji inności i mocy przyjaźni, jednym słowem propozycja dla dużych i małych, dla całej rodziny. Wspaniała muzyka Jakuba Lubowicza, zaskakujące kostiumy i efekty multimedialne dopełnią to wspaniałe widowisko.