powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Instytut Teatralny nominowany do Wdech 2018

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego znalazł się wśród pięciu "miejsc" nominowanych w tegorocznej edycji warszawskich kulturalnych nagród redakcji "Co Jest Grane 24" - Wdechy 2018! Do 28 stycznia do godz. 15.00 można oddawać głosy online w plebiscycie.

Zwycięzców wszystkich kategorii poznamy na początku lutego. Dziękujemy za wyróżnienie i zapraszamy do uczestnictwa w głosowaniu.

Wdechy - kulturalne nagrody warszawskiej redakcji "Co Jest Grane 24" - przyznawane są od 2004 roku. W tegorocznej, piętnastej edycji Wdech, nominowany w kategorii "miejsce roku" został Instytut Teatralny. O nagrodę dla najciekawszego miejsca na kulturalnej mapie stolicy powalczą jeszcze Big Book Cafe przy Dąbrowskiego, Kawiarnia Amatorska, Studio im. Lutosławskiego w Polskim Radiu i Teatr Polski w Warszawie.

Laureatów w kategoriach: "wydarzenie roku", "miejsce roku" i "człowiek roku" wyłonią dziennikarze "Co Jest Grane 24", ale na swoich faworytów mogą głosować także czytelnicy. Nagroda od czytelników to deskorolka, a wyróżnienie od redakcji - deska surfingowa z komiksem Przemka "Trusta" Truścińskiego z rysunkową opowieścią o laureacie.

W 2010 roku Instytut Teatralny został wyróżniony przez redakcję w kategorii "wydarzenie" - Wdechę 2009 otrzymaliśmy za organizację Warszawskich Spotkań Teatralnych, a organizatorzy podkreślali w uzasadnieniu nominacji, że "prężnie działającej grupie z Instytutu Teatralnego" udało się stworzyć przegląd najważniejszych, najgłośniejszych wydarzeń teatralnych z Polski.

Tak wygląda lista wszystkich nominowanych do Wdech 2018:

Człowiek roku: Joanna Kulig, Piotr Rypson, Krzysztof Skonieczny, Luka Rayski, Konstanty Usenko

Wydarzenie roku: Wystawa "Obcy w domu", Serial "Ślepnąc od świateł", sukces frekwencyjny "Kleru" Wojciecha Smarzowskiego, "Sąsiedzi. Festiwal Warszawa w budowie" (1), Koncerty Podsiadły na Torwarze

Miejsce roku: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, Big Book Cafe przy Dąbrowskiego, Kawiarnia Amatorska, Studio im. Lutosławskiego w Polskim Radiu, Teatr Polski w Warszawie

My oczywiście zachęcamy do oddania głosu na Instytut Teatralny - link poniżej.