Kraków. O wolno¶ci twórczej w Starym Teatrze

Burza mózgów z autorem "Triumfu woli" i "Roku z życia codziennego Europy ¦rodkowo-Wschodniej" Pawłem Demirskim, teatralny recykling dĽwięków pod okiem Wojtka Kiwery i Mai Luxenberg, wieczorna relaksacja z aktork± Paulina Pu¶lednik. To tylko niektóre punkty programu warsztatów "W teatrze wolno (¶ć)", na które dzi¶ wieczorem zapraszaj± Narodowy Stary Teatr i MICET.

«"Rodzeństwo" Krystiana Lupy to nie koniec przeżyć teatralnych zaplanowanych na dzisiejszy wieczór w Starym Teatrze. Tuż po spektaklu można odwiedzić Muzeum Interaktywne Centrum Edukacji Teatralnej MICET, skorzystać z przygotowanej przez zespół NST oferty warsztatowej i poczuć się artystą.

- Będziemy dryfować wokół szeroko rozumianej wolności twórczej, zaczepiając o archiwa i bieżący repertuar - zapowiada Barbara Kwiatkowska z Narodowego Starego Teatru.

Na rozgrzewkę burza mózgów z Pawłem Demirskim, połową duetu twórczego Strzępka-Demirski, autorem frekwencyjnych hitów, tj. "Triumf woli", "Bitwa warszawska 1920", "Nie-boska komedia" czy ostatnio "Roku z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej.

W piątek możesz odwiedzić Muzeum Interaktywne Centrum Edukacji Teatralnej MICET, skorzystać z przygotowanej przez zespół NST oferty warsztatowej i poczuć się artystą

- Wspólnie rozpiszemy nasze marzenia i obawy na nowy rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej - zapowiada Demirski. Start o godz. 21.

Godzinę później "disco z odzysku", czyli teatralny recykling dźwięków. - Zapraszamy na zabawę przy największych "hitach" ze spektakli Starego Teatru - zachęcają tajemniczo realizator dźwięku, muzyk i kompozytor Wojtek Kiwer oraz aktorka Maja Luxenberg.

Po wysiłku fizycznym przyjdzie czas na relaksację. - Załóż wygodne ciuchy, przyjdź do MICET i... totalnie sobie odpuść. Zrób coś dobrego dla siebie, bo jesteś najważniejszą osobą w swoim życiu! - apeluje aktorka NST Paulina Puślednik i o godz. 22.30 zaprasza na "Wieczorną relaksację".

To nie koniec atrakcji. Podczas dzisiejszych warsztatów będzie można również sprawdzić się w... robótkach ręcznych. - Wspólnie skonstruujemy i uszyjemy Polski Strój Narodowy 2019, inspirowany wyobraźnią i strategiami dekonstrukcji Krystyny Zachwatowicz, Barbary Hanickiej i Justyny Łagowskiej - zaprasza Elżbieta Rachwał, kierownik Pracowni Krawieckiej Damskiej NST. Spotkanie robótkowe potrwa trzy godziny (od 21).

Warsztaty "W teatrze wolno (ść)" dzisiaj, od godz. 21 do północy w MICET (Jagiellońska 1). Bilety w cenie 20 zł do nabycia na stronie bilety.stary.pl. Na relaksację z Paulina Puślednik obowiązują zapisy - info@micet.pl ub 530 186 922.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego