Białystok. Nietoperz się zemści, wdówka rozweseli w OiFP

Jest karnawał, czas na karnawałowe rytmy w operetkowym stylu. Najpiękniejsze arie i duety z oper i operetek usłyszeć można będzie w piątek (11 stycznia) o godz. 19 w filharmonii przy Podleśnej.

«Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na Noworoczną Galę Operetkową w wykonaniu znakomitej sopranistki Edyty Piaseckiej, tenora Adama Sobierajskiego oraz obchodzącego jubileusz pracy artystycznej tenora Michała Skiepko. Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpi pod kierownictwem Mirosława Jacka Błaszczyka.

W programie koncertu usłyszymy znane i lubiane motywy z m.in. "Lekkiej kawalerii" F. Suppé, "Hrabiny Maricy" i "Księżniczki czardasza" I. Kálmána, "Cyrulika sewilskiego" G. Rossiniego, "Barona cygańskiego" i "Zemsty nietoperza" J. Straussa, "Traviaty" G. Verdiego, "Wesołej wdówki" F. Lehara, "Eugeniusza Oniegina" P. Czajkowskiego, "Romea i Julii" Ch. Gounoda, "Marszu Radetzkiego" J. Straussa.

Gala będzie też okazją do obchodów 35-lecia pracy artystycznej znakomitego tenora Michała Skiepko. Choć artysta pochodzi z Podlasia, dopiero teraz wystąpi na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej. Przez ostatnie trzy dekady współpracował z Warszawską Operą Kameralną, Teatrem Wielkim w Łodzi, Teatrem Wielkim w Warszawie, występował we Włoszech, Hiszpanii, USA, Kanadzie, Japonii, Niemczech. Jest zdobywcą złotego medalu na Międzynarodowym Konkursie Głosów Verdiowskich w Busseto.

pt., 19»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego