powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Toruń. 25-lecie "Historii Calineczki" w Baju

W styczniu Teatr Baj Pomorski obchodzi jubileusz 25-lecia spektaklu "Historia Calineczki". Przedstawienie w reżyserii Agnieszki Niezgody i Jacka Pietruskiego miało premierę 24 stycznia 1994 roku. Od tego czasu zostało zagrane blisko 700 razy! Na "Historii..." wychowywały się kolejne pokolenia widzów.

Zapraszamy na oficjalne obchody tej rocznicy już 26 stycznia o godzinie 12! Zaczynamy wyjątkowym pokazem przedstawienia, po którym odbędzie się spotkanie z twórcami. Będziecie mogli m. in. poznać anegdoty zza kulis oraz dowiedzieć się, w jaki sposób zmieniał się spektakl. Jubileusz uczcimy poczęstunkiem, na który zaprosimy naszych widzów!

***

Świat Calineczki to wielka księga, z której wyłaniają się kolejne miejsca przygód bohaterki. Nad światem tym panują aktorzy - animatorzy lalek. Ich dowcipne zachowania, komentarze, a niekiedy spory nadają przedstawieniu dodatkowy walor teatralny. "Historia Calineczki" to ciepła opowieść z piękną scenografią i piosenkami budującymi baśniową aurę przedstawienia.

Przy realizacji spektaklu pracowali tacy artyści, jak Bogdan Hołownia, Tomasz Kamiński, Małgorzata Mikielewicz, Bohdan Głuszczak, czy nieżyjący już, a do dziś bardzo ciepło wspominany przez aktorów, uznawany za niepodważalny autorytet i dobrego ducha tej realizacji aktor Baja Pomorskiego - Włodzimierz Zawicki, który użyczył swojego głosu samemu Andersenowi.

Spektakl otrzymał Nagrodę Główną "Kryształowego Andersena" oraz nagrody za rolę aktorską, scenariusz, scenografię i muzykę na I Festiwalu Widowisk dla Dzieci i Młodzieży "Na ziarnku grochu" w Krakowie w 2003 r.

---

Bilety na:

http://bajpomorski.art.pl/repertuar,13,pl.html

Dział Organizacji Widowisk

56 652 20 29, WEW. 35, 36, 54

organizacja@bajpomorski.art.pl