powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Bytom. Chiński balet w Operze Śląskiej

Guo Feng Performance Tour - to wyjątkowy spektakl baletowy, który zobaczymy w Operze Śląskiej w Bytomiu 26 stycznia o godz. 18. Na scenie wystąpią tancerze z Beijing Dance Academy, jednej z największych szkół tańca na świecie i ekskluzywnej Wyższej szkole tańca w Chinach.

Ludowe piosenki w "Guo Feng" są niezależnymi opowieściami, jednak choreografowie są w stanie stworzyć z nich spójną historię . Pozwala to widzom dostrzec współistniejące w sztuce tradycje i świeżość, poznać bliżej chińskie społeczeństwo i jego kulturę. Co więcej, taniec scala tu poetyckie koncepcje z współczesnymi ideami, prezentując naturalną komunikację przez ekspresję ciała.

Beijing Dance Academy, założona w 1954 roku, to pełnowymiarowa (stacjonarna) Wyższa szkoła zajmująca się kształceniem wybitnych tancerzy, choreografów i badaczy tańca. Poprzedzająca ją Beijing Dance School była pierwszą profesjonalną szkołą tańca założoną od powstania Chińskiej Republiki Ludowej. Ukończenie szkoły pozwala uzyskać tytuł licencjata lub magistra. Beijing Dance Academy stała się jedną z największych szkół tańca na świecie i ekskluzywną Wyższą szkołą tańca w Chinach. Znana jako "kolebka tancerzy" składa się z Wydziału (jednostki) Klasycznego Tańca Chińskiego, Wydziału Chińskiego Tańca Ludowego, Wydziału Tańca Towarzyskiego, Wydziału Baletu, Wydziału Muzyki, Szkoły Nauk Twórczych, Szkoły Nauk Humanistycznych, Szkoły Pedagogicznej, Młodzieżową Grupę Tańca BDA oraz przyłączone gimnazjum BDA obejmujące obszary akademickie występów tanecznych, nauki dotyczących tańca, choreografii, nauki tańca, sztuki design, etc.