powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. 150. urodziny Stacha - spotkanie z cyklu Sztuka Myślenia

W ramach najbliższej Sztuki Myślenia chcemy hucznie świętować urodziny Stanisława Wyspiańskiego i doświadczyć siły jego sztuki oraz myśli. Naszymi gośćmi będę prof. Andrzej LEDER oraz Wit SZOSTAK. 15 stycznia, godz. 19:00, Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12

150 lat temu urodził się Stach Wyspiański. Prowokator, performer, kontestator i wizjoner, który jak nikt inny zrozumiał polskie zawikłanie. Ktoś, kto wie, co zrobić, żeby zmienić współczesną Polskę!

W programie spotkania specjalny urodzinowy performans, debata o Wyspiańskim i współczesnej Polsce oraz urodzinowe afterparty.

W czasie spotkania zaprezentujemy książkę Piotra Augustyniaka, "Wyspiański. Burzenie polskiego kościoła".

Przyjdźcie i zobaczcie, jak Stach powraca i działa!!!

***

150 lat temu urodził się artysta, który przejrzał nas na wylot - informacja o książce "Wyspiański. Burzenie polskiego kościoła":

Czy patrzymy dziś na społeczne przebudzenie Polaków? Tak zwana dobra zmiana wywołała erupcję stłumionej energii i wzmożenie tożsamościowej aktywności. Wciąż jednak nie możemy wyzwolić się z oków trywialnego romantyzmu. Dlaczego nie potrafimy zburzyć kościoła skamieniałej myśli, tradycji i historii?

Stanisław Wyspiański pomaga nam naprawdę powstać z kolan. W "Wyzwoleniu" nazywa nasze lęki, uprzedzenia i absurdalne zachowania, które hamują rozwój społeczny i skazują nas na stagnację. Piotr Augustyniak udowadnia, że uniwersalna myśl Wyspiańskiego może stać się remedium na społeczny impas.

____________

Bilety: 5 zł

Więcej o cyklu "Sztuka myślenia": https://teatrwkrakowie.pl/sztuka-myslenia

Terminy kolejnych spotkań:

14.02: #SztukaMyślenia "Na walentynki o miłości w Kościele"

8.03: #SztukaMyślenia "Polka niepodległa"

***

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego