powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Spotkanie z Rafałem Augustynem

Art Cafe Kalambur organizuje 14 stycznia spotkanie z Rafałem Augustynem, kompozytorem, krytykiem muzycznym, polonistą-kulturoznawcą i teatrologiem.

Rafał Augustyn jest przede wszystkim kompozytorem. Pisze "wszystko": od prostych melodyjek po symfonię hymnów dla dwustu wykonawców, od kwartetów smyczkowych i chorału po muzykę elektroniczną. A także piosenki, niektóre z własnymi tekstami. Poza tym czynnie uprawia krytykę muzyczną i teatralną, kiedyś w "Ruchu Muzycznym" PR i TVP, dzisiaj przede wszystkim w "Odrze". Na wrocławskiej polonistyce wykłada, cokolwiek to by znaczyło, "Wiedzę o kulturze" i przedmioty poświęcone integracji sztuk.

Kierował wraz z Markiem Pijarowskim wrocławskim festiwalem polskiej muzyki współczesnej "Musica Polonica Nova" i krótko "Musica Electronica Nova". Był członkiem Komisji Programowej Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień", a także prezesem Oddziału Wrocławskiego Związku Kompozytorów Polskich. Obecnie jest przewodniczącym Komisji Kwalifikacyjnej ZKP. A od zeszłego roku - członkiem Polskiego PEN Clubu.

Ślad kalamburowy? Rafał Augustyn debiutował w Studenckim Teatrze Kalambur! Tam też stworzył muzykę do sześciu spektakli. Oprócz tego jest autorem muzyki do wielu przedstawień teatralnych w reżyserii m.in. Konrada Swinarskiego, Henryka Tomaszewskiego, Kazimierza Brauna, Tadeusza Łomnickiego czy Jerzego Bielunasa. Balety z jego muzyką wystawiały Teatr Wielki w Warszawie i Opera Wrocławska. Był konsultantem muzycznym przy spektaklach Jerzego Jarockiego i Grzegorza Jarzyny.

Spotkanie poświęcone zostanie przede wszystkim doświadczeniom teatralnym Rafała Augustyna, ale nie tylko. Sporadycznie występuje on też jako pianista, o czym będzie można przekonać się właśnie podczas "Poniedziałku z Kalamburem". Wieczór poprowadzi tradycyjnie Halina Litwiniec. Rozmowę przeprowadzi - Jerzy Bielunas, do którego spektakli Rafał napisał najwięcej piosenek. Usłyszymy je w arcykalamburowym wykonaniu, m.in. Krystyny Krotoskiej, Jolanty Chełmickiej i Elżbiety Lisowskiej-Kopeć, a także... (niespodzianka).

Zapraszamy! Wstęp wolny!

14 stycznia 2019, godz. 19:00

Art Cafe Kalambur, ul. Kuźnicza 29A

Przypominamy: "Poniedziałki z Kalamburem" organizuje Stowarzyszenie Europejskich Więzi (SEW), założone w 1990 roku przez Bogusława Litwińca, we współpracy z Art Cafe Kalambur.