powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. "Trzecia pierś" Iredyńskiego w Teatrze Współczesnym

26 stycznia w Teatrze Współczesnym odbędzie się premiera spektaklu "Trzecia pierś" Ireneusza Iredyńskiego w reż. Jarosława Tumidajskiego.

Jeżeli masz dość rutyny w swoim życiu, jeżeli męczy cię przymus robienia kariery, jeśli marzysz o ucieczce od przyśpieszonego rytmu wielkiego miasta - dołącz do nas. Dzięki naszej wspólnocie przekonasz się, czym jest prawdziwa wolność, odnajdziesz sens życia i radość. Czy pamiętasz jeszcze, jak to jest być dzieckiem i co to znaczy mieć marzenia? W naszej rajskiej dolinie ponownie poczujesz się jak dziecko i na nowo nauczysz się marzyć. Z nami życie jest proste. Czekamy na ciebie już dziś!

W niewielkiej rajskiej dolinie powstała wspólnota. Stworzyli ją ludzie, którzy postanowili uciec od szarości życia, od przymusu robienia karier, od przyśpieszonego rytmu wielkich miast. Mieszkańcy doliny żyli spokojnie i radośnie, nie przeszkadzając ludziom z sąsiednich osad, byli szczęśliwi i wolni. Absolutnie wolni. I tak miało być już zawsze. Jednak pewnego dnia wszystko się zmieniło... Pojawił się strach.

Iredyński tak mówił o swojej twórczości: "[Moje sztuki są] modelami sytuacji, czy problemu, to skróty bez obudowy historycznej, obyczajowej czy psychologicznej. Światy wymyślone, rzeczy dziejące się nigdzie i wszędzie, fantomy, baśnie, ucieleśnione przez aktorów, światła, scenę (...) warianty jednego dramatu (...) wszystkie są o przemocy".

Ireneusz Iredyński (1939-1985) - poeta, prozaik, dramaturg, autor słuchowisk radiowych; należy do legend współczesnej literatury polskiej.