powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Pracownia kuratorska z Marią Ziębą

Koło Naukowe Teatrologów Uniwersytetu Jagiellońskiego zZaprasza na kolejne spotkanie w ramach projektu "Pracownia kuratorska". Warsztat, który poprowadzi Maria Zięba, zostanie poświęcony finansom projektu artystycznego przygotowywanego przez Pracownię Kuratorską.

Wobec rosnącej roli, jaką działalność kuratorska odgrywa w przemianach estetycznych i kulturowych teatru i tańca ostatnich dwudziestu lat, istotne staje się poddanie dyskusji dotychczasowych modeli pracy kuratorskiej i pomówienie o prognozach na przyszłość. Chcemy stworzyć przestrzeń dialogu między studentami zainteresowanymi pracą programową podczas wydarzeń teatralnych a zawodowymi kuratorami, w której znajdzie się miejsce na naukę i twórczą wymianę.

Zachęcamy do udziału osoby, które uczestniczyły w poprzednich warsztatach i chcą włączyć się w proces przygotowywania pierwszego samodzielnego projektu artystycznego Pracowni i tych, którzy chcieliby w tym roku rozpocząć z nami współpracę.

Maria Zięba - Animatorka kultury, doradczyni organizacji pozarządowych, koordynatorka projektów, społeczniczka, fundraiserka. Od wielu lat z pasją i zaangażowaniem realizuje projekty kulturalne i społeczne, adresowane do różnych grup społecznych. Z miłości do ludzi i do Dolnego Śląska powstają realizacje, które pozwalają innym się rozwijać, uczyć, poznawać, spotykać, zachwycać. Studiowała psychologię społeczną w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Ukończyła liczne kursy i szkolenia, w tym między innymi: techniki animacji kultury (NCK); Program Rozwoju Liderów "Miasto w czasach wolności" (Ośrodek Pamięć i Przyszłość); myślenie projektowe, finansowanie działalności kulturalnej, zarządzanie projektem (Centrum Sektor 3 we Wrocławiu); organizacja wolontariatu, zarządzanie projektem, diagnoza potrzeb lokalnych (Regionalne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Wałbrzychu); techniki ewaluacji projektu (Creative Europe Desk Polska). Laureatka konkursów literackich. W 2016 stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2016 roku prezes Fundacji Ładne Historie. Od 2017 roku członek Świdnickiej Rady Pożytku Publicznego. Współpracuje z wieloma organizacjami i instytucjami kultury na Dolnym Śląsku.

*

Spotkanie odbędzie się 12 stycznia w sali 63 przy ulicy Gołębiej 14 w godzinach 10:00-17:00 z godzinną przerwą obiadową. Zainteresowanych prosimy o wysyłanie zgłoszeń za pomocą formularza internetowego (link poniżej)

Liczba miejsc jest ograniczona.

**

Kuratorki: Zuzanna Berendt, Anna Majewska

Opieka naukowa: dr Łucja Iwanczewska

Promocja wydarzeń: Wiktoria Tabak

Projekt jest organizowany przez Koło Naukowe Teatrologów Uniwersytetu Jagiellońskiego