powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. "Konopielka"na Scenie Monodramu KFK

Krakowskie Forum Kultury zaprasza na pierwszą w tym roku odsłonę cyklu Scena Monodramu KFK. W sobotę, 12 stycznia, zaprezentujemy "Konopiel-kę" Edwarda Redlińskiego w wykonaniu Leszka Benke.

Monodram według powieści - bestsellera Edwarda Redlińskiego. Powieść Redlińskiego opowiadająca o tym, jak życie młodego chłopa zostało przewrócone do góry nogami za sprawą nauczycielki z miasta, w adaptacji Leszka Benke doczekała się kolejnego sukcesu. Sugestywnie wcielając się w postać bohatera powieści, Kaziuka Bartoszko, aktor przenosi widza do białostockich Taplar. W niesamowity sposób zmienia się raz po raz w szesnaście postaci - i po chwili wszyscy zapominają, że na scenie jest tylko jeden aktor. "Konopielka" stała się prawdziwym artystycznym hitem. Leszek Benke zagrał ją już 7000 razy, przy-niosła mu zasłużone nagrody na festiwalach artystycznych. Spektakl był kilka-krotnie nagradzany na Festiwalach Małych Form Teatralnych (Toruń, Szczecin, Rzeszów) za brawurowe aktorstwo.

Leszek Benke - polski aktor filmowy i teatralny. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Występował na deskach teatrów w Łodzi, a także w wielu produkcjach filmowych, ale jego pasją aktorską był monodram. Od 1985 roku związał się na stałe z jednym z najpopularniejszych programów telewizyjnych pt. Spotkanie z Balladą, wcielając się tam w rolę komendanta kopydłowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Obecnie razem z Kabaretem Kopydłów podróżuje po świecie, odwiedzając estrady, zarówno krajowe, jak i zagraniczne.

Autor: Edward Redliński

Scenariusz, reżyseria i wykonanie: Leszek Benke

Kiedy: 12 stycznia 2019 roku, godzina 19:00

Gdzie: Sala Teatralna, Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2

Bilety: 20 zł ulgowy / 30 zł normalny, do kupienia w KFK, ul. Mikołajska 2 lub na stronie: bilety.krakowskieforum.pl

Czas trwania: 100 minut