powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Czytanie performatywne na Sarego

9 stycznia o 17.00 na Scenie na Sarego 7, w ramach Laboratorium Młodej Reżyserii, odbędzie się czytanie sztuki Dmitrija Daniłowa "Człowiek z Podolska" w tłumaczeniu Grzegorza Szymczaka i opracowaniu reżyserskim Macieja Wiktora.

Aresztowano obywatela Podolska. Policjanci zaczynają go przesłuchiwać. Sytuacja jednak mało przypomina zwykłe przesłuchanie. Z każdą kolejną minutą przesłuchanie wkracza w nowe obszary absurdu. Zatrzymany jest pewien, że zaraz zacznie się upokarzanie, bicie, tortury. Tymczasem policjanci cytują Sorokina, rozmawiają o 4'33 Johna Cage'a, malarstwie Malewicza, Noise Industrial i Einstürzende Neubauten Dokąd zaprowadzi widza historia tego aresztowania, dowiecie się podczas czytania w ramach Laboratorium Młodej Reżyserii.

*

Wczytaniu udział biorą

Człowiek z Podolska - Patryk Szwichtenberg

Pierwszy policjant - Bartłomiej Jabłoński

Drugi policjant - Paweł Sanakiewicz

Policjantka - Anna Rokita

Człowiek z Mytiszcz - Marcin Kobierski FanPage

*

O reżyserze:

Maciej VViktor - reżyser filmowy i teatralny. Studiował reżyserię na Norweskim Uniwersytecie Nauki i Techniki w Trondheim, Royal Academy of Dramatic Art oraz London Film School i London Film Academy. Autor krótkich metraży, pokazywanych i nagradzanych na festiwalach w kraju i zagranicą. Jako reżyser teatralny bardzo związany z Rosją. Współpracował m.in. z Teatrem Nikolaja Kolady w Jekaterynburgu ("Miss HIV" M. Kowalewskiego, 2017), w Kaliningradzkim Teatrze Dramatycznym ("Orkiestra Tytanik" Ch. Bojczev, "(Najłatwiejszy) sposób na rzucenie palenia" M. Durnienkov). Pracuje także komercyjnie jako reżyser serialu "Barwy szczęścia". Aktualnie, w ramach Teatroteki, pracuje nad spektaklem Teatru Telewizji "Człowiek, który siedział tyłem" Karola Lemańskiego.

Wstęp - 5 zł.