Lublin. Teatr Muzyczny ma nowego dyrektora artystycznego

Teatr Muzyczny w Lublinie ma nowego dyrektora artystycznego. Od 1 stycznia jest nim Przemysław Fiugajski, który wcześniej był kierownikiem muzycznym teatralnej orkiestry.

«Fiugajski studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie dyrygenturę w klasie prof. Tomasza Bugaja i klawesyn w klasie prof. Elżbiety Stefańskiej. W latach 2003-2017 pracował jako etatowy dyrygent w Warszawskiej Operze Kameralnej, gdzie uczestniczył w realizacjach kilkunastu oper. Prowadził także przedstawienia w Polskiej Operze Bałtyckiej w Gdańsku oraz Operze Wrocławskiej. Od 2016 do 2018 roku był członkiem rady artystycznej Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus, w której pełnił też funkcję kierownika artystycznego orkiestry.

W sezonie 2017/2018 był związany z Filharmonią Lubelską kierując orkiestrą barokową Konfraternia Caper Lublinensis. W październiku ubiegłego roku rozpoczął współpracę z Teatrem Muzycznym w Lublinie jako kierownik muzyczny. Po trzech miesiącach został dyrektorem artystycznym zajmując stanowisko, na którym od końca czerwca ubiegłego roku był wakat.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego