powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Bydgoszcz. Bezpłatne warsztaty dla nauczycieli w Teatrze Polskim

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli na bezpłatne zajęcia z zakresu pedagogiki teatru. Eksperci z Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie przeprowadzą warsztaty wskazujące sposoby wykorzystania metod teatralnych w praktyce szkolnej. Wszystko to w ramach programu Teatroteka Szkolna.

12 stycznia pedagodzy teatru, związani z Instytutem Teatralnym w Warszawie, przeprowadzą w bydgoskim teatrze warsztaty dla nauczycieli. Uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać metody teatralne w praktyce szkolnej oraz jak rozpocząć poszukiwania własnych sposobów działań z nowymi mediami w kontekście pedagogiki teatru. W jaki sposób pedagogika teatru może być przydatna na lekcji lub na zajęciach pozalekcyjnych?

Uczestnicy przyjrzą się narzędziom pracy umieszczonym w portalu Teatroteka Szkolna [link poniżej], którego celem jest wzbogacanie zajęć z dziećmi i młodzieżą o praktykę teatralną. Portal zawiera przykładowe scenariusze do pracy na wszystkich etapach nauczania. Ich autorami są zaproszeni do współpracy praktycy - pedagodzy, edukatorzy teatralni oraz nauczyciele. Opublikowane na stronie nagrania zajęć i ćwiczeń pokazują, jak proponowane metody sprawdzają się w kontakcie z grupą. Zamieszczone materiały są także inspiracją do stworzenia własnych, autorskich koncepcji dostosowanych do potrzeb uczestników zajęć.

Spotkanie składa się z dwóch części:

Prezentacja portalu Teatroteka Szkolna.

Warsztaty narzędziowe: Jak wykorzystać metody pedagogiczno-teatralne w praktyce szkolnej? (prowadzenie: Anna Zalewska-Uberman)

---

Anna Zalewska-Uberman (na zdjęciu) - pedagożka teatru, autorka scenariuszy teatralnych na portalu: www. teatrotekaszkolna.pl, teatrolożka i tutorka. Ukończyła Filologię Polską (specjalność: teatrologiczna i edytorska) na Uniwersytecie Gdańskim (2003) i specjalistyczne szkolenie dla pedagogów teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie (TISZ ANEX 2008-2009). Pracuje w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, gdzie od dziewięciu lat łączy bycie specjalistką do spraw edukacji teatralnej (realizacja autorskiego projektu Palec Gombrowicza czyli "Dotknięci Teatrem") i członkinią Komisji Artystycznej Ogólnopolskiego Konkursu o Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną. Od 2017 roku jest tutorką w programie Liderzy Teatroteki Szkolnej. Współpracuje z Instytutem Teatralnym w Warszawie oraz Fundacją Theatrum Gedanense i Gdańskim Teatrem Szekspirowskim. Członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatru.