powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Białystok. OiFP w hołdzie musicalowi - koncert gwiazd i promocja książki

W hołdzie musicalowi - najbardziej ekspresyjnemu z gatunków, w którym muzyka, opowieść, gra aktorska i efekty kumulują się, byśmy mogli wraz z artystami eksplodować emocjami: wzruszeniem, radością, humorem - Opera i Filharmonia Podlaska wraz z Damianem Aleksandrem i jego gośćmi zaprasza w sobotę 5 stycznia o godz.19.00 na koncert TRIBUTE TO MUSICAL.

Na scenie przy Odeskiej 1 pojawia się gwiazdy: Małgorzata Walewska - jedna z najbardziej uznanych mezzosopranistek naszych czasów, Kayah - królowa polskiego popu, Joanna Kołaczkowska - "monstrualny zmysł komiczny", Edyta Krzemień - najlepszy głos musicalowy w Polsce i, oczywiście, Damian Aleksander - odtwórca najgłośniejszych roli musicalowych ostatnich lat m.in. Upiora. Nie można zapomnieć o Orkiestrze i Chórze Opery i Filharmonii Podlaskiej. Koncert poprowadzi Tomasz Filipczak, na fortepianie zgra Piotr Matuszczyk, na gitarze basowej - Bartosz Szetela, na perkusji - Cezary Konrad.

Usłyszymy muzykę z najsłynniejszych musicali: "Les Miserables", "Carousel", "West Side Story", "Jekyll&Hyde", "Evity" i "Upióra w operze".

Naszą przewodniczką po świecie musicalu będzie Magdalena Miśka-Jackowska, jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów radiowych w Polsce, związana z RMF Classic i Festiwalem Muzyki Filmowej w Krakowie.

Na chwilę przed koncertem, o godz.17.15 zapraszamy miłośników musicali do przestrzeni Restauracji Forma na spotkanie autorskie z Danielem Wyszogrodzkim, wybitnym znawcą musicalu, tłumaczem i dziennikarzem muzycznym, z którym porozmawiamy o jego książce "Ale Musicale!".

To, jak podaje wydawca, pierwsze w Polsce tak szerokie ujęcie tematu musicalu. Daniel Wyszogrodzki opowiada o tym fenomenie z perspektywy bieżącej, odwołując się szeroko do stuletniej historii zjawiska i nie unika także kontekstu polskiego. Kompendium wypełniają napisane z polotem teksty o spektaklach i o ich twórcach, a także rozliczne ciekawostki i anegdoty. Są omówienia tak ważnych musicali, jak "West Side Story", "Jesus Christ Superstar", "Koty" czy "Les Misérables". Ale także najnowszych sensacji - spektakli "Księga Mormona" i "Hamilton". Są opowieści o twórcach, takich jak George Gershwin, Leonard Bernstein czy Andrew Lloyd Webber. Nie brak także danych o premierach, sukcesach i porażkach, biletach i płytach. To fascynująca podróż: od kompozytora do teatru, od premiery do sukcesu, od Broadwayu po Warszawę.

Na spotkanie wstęp wolny, zapraszamy! Restauracja Forma, ul. Odeska 1.

TRIBUTE TO MUSICAL

NIEZAPOMNIANE UTWORY W NAJLEPSZYM WYKONANIU

Sobota, 5 stycznia 2019 | g. 19.00 | Duża scena Opery i Filharmonii Podlaskiej | Odeska 1, Białystok

Damian Aleksander i Goście:

Małgorzata Walewska

Kayah

Joanna Kołaczkowska

Edyta Krzemień

Chór i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej

Tomasz Filipczak - dyrygent

Piotr Matuszczyk - fortepian

Bartosz Szetela - gitara basowa

Cezary Konrad - perkusja

Violetta Bielecka - przygotowanie Chóru

Prowadzenie koncertu:

Magdalena Miśka-Jackowska

Płyta "Tribute To Musical" jest już do kupienia w kasach OiFP (35 zł) i w dobrych sklepach muzycznych.