powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Styczeń w Teatrze Collegium Nobilium

W styczniu Teatr Collegium Nobilium zaprasza na dwie premiery: "Gwoździe" w reż. Cezarego Kosińksiego oraz "Wieczór Trzech Króli albo co chcecie" w reż. Artura Tyszkiewicza.

5 stycznia, PREMIERA

Dyplom IV roku Wydziału Aktorskiego - "Gwoździe" w reż. Cezarego Kosińskiego

"Czołem wbijając gwoździe w podłogę" to klasyczny monodram. Napisany w 1994 roku tekst nie tylko nie stracił na aktualności, ale stał się niepokojąco bliski dzisiejszej rzeczywistości. Bogosian opisuje społeczeństwo amerykańskie, a raczej wyłowione z tej społeczności typy ludzkie.

Jest wśród nich neurotyczny sprzedawca płytek ceramicznych, jest bezdomny, pojawia się narkomanka, artysta chorobliwie pragnący sukcesu, para konserwatystów. Bohaterów łączy frustracja i zagubienie. Autor szkicuje ich ułomności, kontrowersyjne postawy czy poglądy. Każe nam zastanowić się nad sensem i sposobem funkcjonowania w świecie chaosu, w którym dominuje konsumpcja i alienacja, a media zmieniają ludzi w posłusznych niewolników systemu. 30 lat temu głównym narzędziem tej manipulacji był telewizor, dziś jest nim internet. Ofiarami natomiast, zarówno wtedy, jak i obecnie, jesteśmy my, zwykli ludzie.

Tematy nie są nowe. I w pierwszej chwili wydają się przebrzmiałe. Tak, tak, wiemy, dostaliśmy już tę lekcję. Odrobiliśmy ją. Czy aby na pewno?

***

12 stycznia, PREMIERA

Dyplom IV roku Wydziału Aktorskiego - "Wieczór Trzech Króli albo co chcecie" w reż. Artura Tyszkiewicza

Czym jest Iliria w "Wieczorze Trzech Króli" w reżyserii Artura Tyszkiewicza? Kraina z komedii Sheakspeare'a staje się tutaj sanatorium, w którym męskość i jej rola podlegają weryfikacji. Tym razem to kobiety przejmują ich role - mężczyźni w sztuce są bowiem nieporadni, zagubieni i już dawno stracili wiarę, że może być lepiej.

Spektakl zadaje pytania o ludzką tożsamość i płynność granic między tym, co kobiece a tym, co męskie. Tutaj tematem staje się dwoistość ludzkiej natury oraz próba wyobrażenia sobie, jak wyglądałby świat pozbawiony sztywnych ram przypisanych każdej z płci."

Teatr Collegium Nobilium zaprasza również na pokazy dyplomu "Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o wojnie trojańskiej" w reż. Agaty Dudy-Gracz.

Zapraszamy serdecznie do śledzenia naszego repertuaru.

Teatr Collegium Nobilium jak zwykle zapewnia specjalne zniżki seniorom i studentom.

Godziny otwarcia Kasy Teatru, zostały zmienione:

pon. - pt.: 11.00 - 19.00 lub do rozpoczęcia spektaklu

sob. - niedz.: 13.00 - 17.00 lub do rozpoczęcia spektaklu

Więcej informacji na stronie www.tcn.at.edu.pl