powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Przedświąteczne spektakle w Teatrze WARSawy

Odpocznij od przedświątecznej wrzawy i pójdź do teatru. Teatr WARSawy zaprasza na dwa spektakle: "Tato nie wraca" i "Taśma".

Pierwszy to przejmujący monodram Agnieszka Przepiórska opisujący jej trudną relację z ojcem. Drugi to psychologiczny thriller opowiadający o trójce ludzi, których łączy tajemnica z przeszłości - w rolach głównych Magdalena Popławska, Adam Sajnuk i Krzysztof Prałat. Daj się ponieść emocjom.

"Tato nie wraca"

19 grudnia, godz. 19.00

czas trwania: 60 minut

"Tato nie wraca" (na zdjęciu) to monodram Agnieszki Przepiorskiej oparty na jej osobistych doswiadczeniach. Autor tekstu, ceniony dramaturg Piotr Rowicki ze wspomnien Przepiorskiej uczynił uniwersalna historie młodej kobiety, ktora dorastała bez ojca.

Nasza bohaterka, to osoba z sukcesami, menadzerka w banku, matka, zona, z mieszkaniem w Warszawie, letnim domkiem na Mazurach i luksusowym Audi. Pewnego dnia, wykonujac rutynowe spotkania z klientami w banku Agnieszka w jednym z nich odnajduje niewidzianego od wielu lat ojca ktory zniknał z jej zycia, gdy miała 3 lata. Spotkanie uruchamia lawine wspomnien i wypieranych przez lata uczuc. W emocjonalnych, pełnych pasji i nostalgii monologach odbywamy wraz z bohaterka podroz do swiata utraconego dziecinstwa, do autentycznosci i niewinnosci. Spacerujemy ulica Marchlewskiego, jemy Ambrozje w Hortexie mocno sciskajac reke ojca. A potem buntujemy sie przeciwko niemu - w Jarocinie i na berlinskim koncercie U2. Czy mozliwe jest spotkanie po latach? Czy jest szansa na jakiekolwiek porozumienie? Jak radzic sobie z wieloletnia pustka po nieistniejacym ojcu?

Spektakl "Tato nie wraca" staje sie seansem terapeutycznym, w ktorym odnajdziemy swoje tesknoty, marzenia, moze nawet spotkamy siebie sprzed lat. Bedzie okazja by wyszeptac sobie samemu to co zawsze chcielismy usłyszec jako dzieci.

***

"Taśma"

20 grudnia, godz. 19.00

Czas trwania: 80 minut

Psychologiczna rozgrywka, pełna zwrotow akcji i prowadzaca do zaskakujacego finału. Dwoch przyjacioł z czasow licealnych spotyka sie po latach. Jon w aurze sukcesu czeka na premiere swojego debiutanckiego filmu na lokalnym festiwalu. Vince jest drobnym dealerem narkotykow. Z poczatku niewinna rozmowa zaczyna sie przeradzac w odkrywanie mrokow przeszłosci. Wszystko zmierza w kierunku bolesnej konfrontacji, ktora okazuje sie ukartowanym planem Vince'a. Zjawiskowa rola Magdaleny Popławskiej. "Taśma" to trzymajacy w napieciu, ale nie pozbawiony dowcipu thriller.

BILETY:

bilety@teatrwarsawy.pl

22 468 00 99