powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Katowice. Cykl "Teatr Spotkania" w Teatrze Śląskim

Cykl wyselekcjonowanych pokazów teatralnych z Polski i zagranicy na scenie Teatru Śląskiego - solowy projekt Wojtka Ziemilskiego i goście z Izraela (Theatre & Gallery Hanut31).

Realizacje sceniczne z różnych stron świata na jedynym spotkaniu z widownią w Katowicach. W najbliższy weekend będzie miała miejsce kolejna odsłona cyklu Teatr Spotkania, w ramach którego prezentowane są dotąd niepokazywane w regionie lub kraju autorskie przedstawienia, które zyskały renomę na festiwalach i cieszące się uznaniem publiczności.

Zapraszamy na opowieści wyrazistych, intrygujących i często młodych twórców, odważnie kształtujących swój artystyczny język. W sobotę na Scenie w Galerii wystąpi formacja Hanut31 z Izraela. To multidyscyplinarny teatr ukryty w małym sklepie i galerii w Tel Awiwie. Twórcy realizują program rezydencji i podróżują po świecie, prezentując swój unikatowy teatralny język. "Radio Play" to sceniczna i pełna humoru przygoda w estetyce słuchowiska radiowego na kanwie przygód tajnego agenta Patricka Kima, bohatera bestsellerowej serii powieści pulp fiction. Premiera spektaklu miała miejsce podczas Acco Festival of Alternative Israeli Theatre w 2016 r.

Dzień później, w niedzielę, zaprezentowany zostanie osobisty projekt "Mała narracja", w którym Wojciech Ziemilski jako potomek hrabiego Wojciecha Dzieduszyckiego chce zbadać sprawę oskarżenia dziadka o współpracę ze służbami bezpieczeństwa. Ziemilski odpowiada na rodzinną historię spektaklem łączącym elementy wykładu, osobistej opowieści i instalacji. To układanka fragmentów współczesnej choreografii, dokumentów historycznych i intymnego tekstu o tożsamości i pamięci.

Po spektaklach zapraszamy na rozmowę z twórcami.

15 grudnia, godz. 18.00

"Radio Play", Theatre & Gallery Hanut31 (Izrael)

Scena w Galerii

*

16 grudnia, godz. 18.00

"Mała narracja", Wojtek Ziemilski

Scena w Galerii