Warszawa. Premiery w Teatrze WARSawy i Dramatycznym

Dzi¶ w Teatrze Dramatyczym premiera spektaklu "Smutek i melancholia" w reż. Piotra Waligórskiego, a 17 grudnia Teatr WARSawy zaprosi na "Beginning" Adama Sajnuka.

«"SMUTEK I MELANCHOLIA" W PRZODOWNIKU

"To komedia o depresji", "tragikomiczna przypowieść o upływie czasu - tak Teatr Dramatyczny zapowiada swoją najbliższą premierę, która odbędzie się w piątek na scenie Przodownik (ul. Olesińska 21). Sztukę Bonna Parka w przekładzie Iwony Nowackiej reżyseruje Piotr Waligórski, autorem scenografii i kostiumów jest Jan Kozikowski, a na scenie zobaczymy Zdzisława Wardejna i Waldemara Barwińskiego.

***

"BEGINNING" W TEATRZE WARSAWY

Maria Seweryn i Tomasz Borkowski wystąpią w polskiej prapremierze sztuki "Beginning" Davida Eldridge'a [na zdjeciu]. Rzecz o singlach z wyboru. Ona - niezależna, zaangażowana feministka skupiona na karierze i samorealizacji. On - rozwodnik, mieszkający z emerytowaną matką, zgorzkniały i pozbawiony złudzeń. Twórcy zapowiadają: "Beginning" jest próbą skomentowania nie tylko kondycji współczesnego singla, ale przede wszystkim przeanalizowania mechanizmów społecznych doprowadzających do sytuacji, w której co szósty mieszkaniec Unii Europejskiej deklaruje się jako "singiel z wyboru", a statystyki w Polsce wskazują już na ponad 7 milionów samotnych. Reżyseria: Adam Sajnuk, scenografia: Katarzyna Adamczyk, muzyka: Michał Lamża. Polski przekład sztuki: Elżbieta Woźniak.

Premiera 17 grudnia w Teatrze WARSAwy.

***

"ELEMENTARZ TEATRU LALEK"

Spotkanie z okazji premiery najnowszego wydawnictwa Teatru Lalka. Książka "Elementarz teatru lalek" Roberta Czajki, Jarosława Kiliana i Aleksandry Rembowskiej to - przeznaczony nie tylko dla dzieci - bogato ilustrowany podręcznik, który ma w przystępny sposób zapoznać czytelników z technikami i tradycjami lalkowymi. Znalazły się tam też instrukcje i scenariusze, które pozwolą na zrealizowanie domowego teatrzyku przy użyciu najprostszych środków. Spotkanie odbędzie się 20 grudnia o godz. 19 w Teatrze Lalka (PKiN). Wstęp wolny.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego