powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Toruń. CSW "Znaki Czasu" szuka performerów

W marcu 2019 roku Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu otworzy wystawę retrospektywną Mariny Abramović "Do czysta / The Cleaner". Będzie to jedyne takie wydarzenie w tej części Europy. CSW poszukuje chętnych osób, które wezmą udział w odtwarzaniu wybranych performansów Mariny Abramović.

Jednym z ogromnych walorów wystawy będą reperformanse - najbardziej znane działania artystki odtwarzane na żywo przez wybranych performerów. Dlatego już teraz zapraszamy do współpracy artystów związanych z teatrem, tańcem, performansem i szukamy chętnych osób, które wezmą udział w odtwarzaniu performansów Mariny Abramović.

Przesłuchania odbędą się w budynku Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu w dniach 4-6 stycznia 2019 r. Uczestnicy wybrani do udziału w projekcie, przed otwarciem wystawy wezmą udział w 5 lub 6-dniowych warsztatach szkoleniowych (poza Toruniem) w lutym 2019 roku (dokładny termin zostanie ustalony wkrótce). Warsztaty poprowadzi współpracowniczka Mariny Abramović - Lynsey Peisinger.

Prosimy o przesłanie krótkiego listu motywacyjnego oraz CV na adres performer@csw.torun.pl, do 20 grudnia 2018 r. włącznie.

Przewidujemy honoraria dla wykonawców.

---

Na zdjęciu: Marina Abramović, The Cleaner