powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Zgłoś spektakl do Festiwalu Teatrów Niezależnych Garderoba

Białołęcki Ośrodk Kultury zaprasza wszystkie teatry niezależne, studenckie i nieinstytucjonalne do wzięcia udziału w eliminacjach do 20. jubileuszowej edycji Festiwalu Teatrów Niezależnych Garderoba, który odbędzie się w dniach 21-23 marca. W jury festiwalu zasiądzie mi.in: Roma Gąsiorowska, aktorka teatralna i filmowa oraz Jacek Kopciński, redaktor naczelny miesięcznika Teatr.

Na laureatów czekają cenne nagrody finansowe. W trakcie festiwalu wyłonione zostaną 3 najlepsze przedstawienia, nagroda trafi również do najlepszego reżysera oraz aktorów. Tradycyjnie nie zabraknie wydarzeń specjalnych, imprez towarzyszących i warsztatów. W planach pokaz specjalny festiwalu: "Dziady . Noc druga" Teatru Wierszalin.

Festiwal Teatrów Niezależnych "Garderoba" to jedno z ważniejszych cyklicznych wydarzeń artystycznych Białołęckiego Ośrodka Kultury w Warszawie i jednocześnie wielkie święto miłośników teatru. Przez 20 lat przeszedł drogę od lokalnego konkursu do jednej z bardziej prestiżowych imprez teatru niezależnego, podczas której spotykają się, wymieniając doświadczenia, formacje teatralne z całego kraju.

"Garderoba" ma charakter otwartego dla publiczności konkursu. W jury festiwalu zasiadali wybitni przedstawiciele środowiska w Polsce min: Joanna Szczepkowska, Irena Jun, Adam Woronowicz, Łukasz Lewandowski, Jarosław Kilian, Jacek Sieradzki, Łukasz Drewniak, Jarosław Gajewski, Maciej Wojtyszko i wielu innych. W ramach pokazów specjalnych festiwalu prezentowali się min: Michał Zadara i Centrala, Jan Peszek, Teatr Ósmego Dnia i Teatr Kana.

Na zgłoszenia wraz z rejestracją spektakli czekamy do 31 grudnia.

Regulamin i karta zgłoszenia na:

https://bok.waw.pl/projekty/garderoba/

Informacje: a.muczyn@bok.waw.pl, tel. 607380184