powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gliwice. Premiera "Królowej śniegu" w Teatrze Miejskim

Premiera spektaklu dla dzieci "Królowa śniegu", opartego na słynnej baśni Hansa Christiana Andersena, odbędzie się w sobotę w Teatrze Miejskim w Gliwicach. Reżyseruje Przemysław Jaszczak.

To historia o wystawionej na próbę przyjaźni Kaja i Gerdy - opowieść o oddaniu, strachu i odwadze, ale także zazdrości, chciwości i bogactwie, którą realizatorzy opowiedzą za pomocą teatru plastycznego, teatru formy i ruchu oraz multimedialnych projekcji.

Reżyser Przemysław Jaszczak jest absolwentem wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Debiutował "Brzydkim Kaczątkiem" w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu w 2013 r. Potem reżyserował m.in. w Teatrze Polonia w Warszawie, Teatrze Pinokio w Łodzi, Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze, Teatrze im. Andersena w Lublinie, Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze, koncentrując się na spektaklach dla małego i młodego widza.

Autorem muzyki do "Królowej Śniegu" jest Piotr Klimek, za scenografię i kostiumy odpowiada Aleksandra Starzyńska, a za ruch sceniczny - Michał Ratajski. W spektaklu wystąpią aktorzy związani z Małą Sceną gliwickiego teatru: Anna Moś, Cezary Jabłoński, Kornel Sadowski, a także Justyna Schabowska i Urszula Chrzanowska. Spektakl jest adresowany do dzieci od 6. roku życia.