powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Druga Księga Samuela na Verba Sacra

W ramach cyklu Verba Sacra Biblia Trzeciego Tysiąclecia - Biblia 3.0, usłyszymy 9 grudnia w katedrze poznańskiej fragmenty Drugiej Księgi Samuela. Jest to piąta po Księdze Jozuego, księga historyczna Starego Testamentu.

Według ks. prof. dr hab. Janusza Nawrota, autora wyboru fragmentów i komentarza - Druga Księga Samuela kontynuuje dzieje największego z monarchów Izraela w całej historii narodu wybranego. Wybrany przez Boga na miejsce tragicznego Saula, poprowadził swój lud i cały kraj ku świetności, której nigdy później jego następcom nie udało się zyskać. Jeśli czytelnik podczas lektury tekstu biblijnego może podziwiać te czy inne czyny Dawida, nie powinien jednak zapominać, że jest to tekst religijny, ściślej - teologiczny, stawiający zawsze Boga w centrum swego zainteresowania, jako fundament i przyczynę wszelkich sukcesów stanowiących treść ludzkiego życia. Dzieje się tak zawsze, gdy człowiek jest Mu wierny i postępuje drogą Jego nakazów, wskazówek i porad. Tylko bowiem wówczas staje się podatny na realizację Jego planów tak w swoim jak i w życiu całego narodu. Wierność owa źródło swe czerpie z głębokiego zaufania, jakie człowiek w Bogu pokłada, a On nigdy go w tym zaufaniu nie zawodzi.

Drugą Księgę Samuela usłyszymy w wykonaniu aktora Wojciecha Żołądkowicza, któremu towarzyszyć będzie zespół muzyczny pod kierunkiem Katarzyny Stroińskiej - Sierant /kompozycje, piano/.

Będzie to 194 premiera Verba Sacra.

Niedziela 9 grudnia godz. 17:00 Bazylika Archikatedralna w Poznaniu

www.verbasacra.pl