powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gniezno. Spektakl Teatru Fredry na festiwalu filmowym w Poznaniu

5 grudnia na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!, Teatr Fredry zaprezentuje nie film, a spektakl dla młodzieży "z czuba albo #byćjakzlatanibrahimović" w reż. Tomasza Kaczorowskiego.

"z czuba albo #byćjakzlatanibrahimović" to teatralno-piłkarską rozgrywka, która wydarzyć się może w każdej przestrzeni. Bohaterowie opowiadając o tym, co wydarzyło się na boisku, mówią o swoich marzeniach i ambicjach. W ich wyobrażeniach pojawia się postać Zlatana Ibrahimovicia - bezkompromisowego piłkarza, który jako młody zawodnik z uporem dążył do tego, by spełnić swoje marzenia. Spektakl pokazuje, że widowisko to nie tylko teatr, ale także mecz piłki nożnej i samo życie, które oprócz konieczności gry, łączy przestrzeganie nie zawsze określonych zasad.

Autorem tekstu i reżyserem spektaklu jest Tomasz Kaczorowski, którego dramat "z czuba albo #byćjakzlatanibrahimovic" powstał w ramach Centrum Dramatu Najnowszego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, został opublikowany w 42. zeszycie Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży i nagrodzony w Konkursie na sztukę teatralną dla dzieci i młodzieży, organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Prapremiera spektaklu odbyła się w Szkole Podstawowej nr 7 w Gnieźnie, a przedstawienie do końca roku prezentowane było w Gnieźnie i okolicznych miejscowościach.

***

"z czuba albo #byćjakzlatanibrahimović"

5 grudnia (g. 10:00, 11:15, 12:30) na Scenie Wspólnej w Poznaniu

Produkcja spektaklu została dofinansowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach Konkursu im. Jana Dormana.