powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Sosnowiec. Finał projektu "Aktorstwo. Historia w praktyce"

15 grudnia od godz. 15 Teatr Zagłębia zaprasza na żywą lekcję historii teatru oraz spotkanie dotyczące publikacji o aktorach Teatru Zagłębia. Wydarzenie odbędzie się w Mediatece Zagłębiowskiej i jest realizowane w ramach projektu "Aktorstwo. Historia w praktyce".

Aktorzy Teatru Zagłębia w Sosnowcu po raz pierwszy tak otwarcie opowiedzą o swojej pracy, ale też o modach i ich przemijaniu. W wydarzeniu biorą udział aktorzy, dla których Teatr Zagłębia to ich długoletnia historia oraz ci, którzy niedawno zaczęli tutaj swoją karierą. W pokazie wystąpią też amatorzy, uczestnicy warsztatów i wykładów, które od września odbywały się w ramach projektu "Aktorstwo. Historia w praktyce". Wspólnie stworzą nowoczesne widowisko edukacyjne. Będzie to wydarzenie na styku teatru, muzeum i happeningu.

Po pokazie, ok. godz. 17:00, odbędzie się spotkanie dotyczące publikacji poświęconej aktorom Teatru Zagłębia. Autorami tekstów są uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. E. Plater w Sosnowcu pod opieką pedagogiczną Ewy Sokołowskiej.

W pokazie występują: aktorzy Teatru Zagłębia: Maria Bieńkowska, Ewa Kopczyńska, Kamil Bochniak, Zbigniew Leraczyk oraz Łukasz Stawarczyk, a także uczestnicy warsztatów i wykładów w ramach projektu "Aktorstwo. Historia w praktyce".

Reżyseria pokazu : Łukasz Zaleski

Prowadzenie spotkania wokół publikacji o aktorach Teatru Zagłębia: Paweł Ptak

Miejsce: Mediateka Zagłębiowska - Miejska Biblioteka Zagłębiowska, ul. Kościelna 11 w Sosnowcu

Wstęp wolny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerem projektu jest Mediateka Zagłębiowska.

---

Na zdjęciu: warsztaty odbywające się od września w Teatrze Zagłębia w ramach projektu "Aktorstwo. Historia w praktyce"