powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Sopot. Szymon Kuśmider z "St. Nicholasem" w Boto

Teatr Boto zaprasza 1 grudnia o godz. 18 na monodram Szymona Kuśmidera "St. Nicholas". Napisana przez McPhersona sztuka to niezwykła opowieść o pożądaniu, poszukiwaniu sensu i pojednaniu z samym sobą.

"Kiedy byłem chłopcem bałem sie ciemnosci... Tego co sie w niej kryło. Byc może myslałem, że kryły sie w niej... wampiry.

Wiedziałem o nich tyle co każdy z nas. Były to bzdury wyczytane z ksiażek lub zasłyszane z opowiesci. Nie miały nic wspólnego z rzeczywistoscia. Rzeczywistosc jest bardziej zwyczajna. Jest faktem. Faktem". (Conor McPherson, "St. Nicholas", tłum. E. Woźniak).

Krytyk teatralny w kryzysie wieku średniego zakochuje się w aktorce. W pogoni za miłością niespodziewanie spotyka wampiry. Czego się od nich nauczy? Czy zechce się od nich uwolnić? A może to wszystko nieprawda?

Napisana przez McPhersona sztuka "St. Nicholas" to niezwykła opowieść o pożądaniu, poszukiwaniu sensu i pojednaniu z samym sobą.

Wybitny aktor i jego widzowie, gra i realność. Granice rozpływają się w ciemności. W ciemności, w której czai się to, czego najbardziej się boimy. No właśnie, co?

Dwadzieścia lat po prapremierze w londyńskim Bush Theatre mamy przyjemność zaprezentować Państwu "St. Nicholas" w wykonaniu Szymona Kuśmidera.

Spektakl wieńczy 25-lecie pracy artystycznej Aktora.

---

Conor McPherson

"St. Nicholas"

tłum. Elżbieta Woźniak

Obsada: Szymon Kuśmider

Reżyseria: Weronika Kuśmider

Czas trwania: 60 minut

***

Prezentacja towarzyszy przeglądowi Sopockie Konsekwencje Teatralne 2018

Bilety: 40 zł (normalny), 35 zł (studenci, uczniowie, emeryci, Dawcy Krwi, Karta Sopocka, Karta do Kultury), 20 zł (studenci kierunków związanych z teatrem)

Bilety online: https://teatrboto.interticket.pl/

***

Ze względu na specyfikę sceny osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone na spektakl.