powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Sopot. Celebracja! 20-lecie Sopockiego Teatru Tańca

W dniach 29 listopada - 2 grudnia Sopocki Teatr Tańca obchodzić będzie swoje 20. urodziny. Na jubileuszowy program złożą się m.in.: premiera spektaklu "Ostatnie piętro", wystawa oraz Mistrzowskie Warsztaty Tańca.

Premiera spektaklu "Ostatnie piętro", z okazji 20-lecia Sopockiego Teatru Tańca według konceptu Joanny Czajkowskiej, nawiązuje do filmów singapurskiego reżysera Erika Khoo. Khoo w swoich pracach, m.in.: "12 pięter", "Mee Pok Man" i "Be with me" opowiada o samotności ludzi żyjących w dużych miastach i o podejmowanych przez nich próbach jej przekraczania.

Widz będzie mógł śledzić historie kilku różnych bohaterów, m.in. pracowników baru szybkiej obsługi, nastolatki przeżywającej pierwszą fascynację, samotnej kobiety. Ich losy krzyżować się będą wzajemnie, wpływając na siebie i rezonując.

Twórcom zależy by oddać specyficzny nastrój filmów singapurskiego artysty, w których melancholia miesza się z realizmem.

W warstwie choreograficznej spektakl nawiązuje do pierwszych 10 lat działalności Sopockiego Teatru Tańca. Założyciele STT zatem remiksują własną twórczość, badając na ile rozwiązania sprzed 20, czy 10 laty nadal mogą być interesujące.

***

COLLAGE 20-lecia STT

Koncept i wybór scen: Jacek Krawczyk

COLLAGE to retrospekcja artystycznej twórczości autorskiego teatru, podróż w przeszłość i przypomnienie istotnych, symbolicznych scen z wybranych spektakli w historii Sopockiego Teatru Tańca. Na celebrację złożą się obrazy sceniczne wykreowane przez artystów STT, inspirowane sztukami pięknymi, filozoficznymi dziełami, a także wydarzeniami historycznymi i rozważaniami na temat ludzkiej egzystencji. "Collage XX-lecia STT" będzie wizytówką wszechstronnego dorobku sopockiego teatru o charakterystycznej dla zespołu estetyce, gdzie oprócz procesu twórczego nad treścią i formą, istotne są również wartości intelektualne, metafizyczne i metaforyczne.

Podarki i wypominki to akty twórcze artystów związanych z teatrem. W prezencie i ku uciesze założycieli zespołu oraz zgromadzonej widowni.

***

WARSZTATY z tancerkami związanymi z STT, a obecnie pracującymi za granicą. Warsztaty poprowadzą:

Iwona Gilarska (Niemcy)

12.00 - 13.00

taniec dla rodziców z dziećmi (zapraszamy dzieci od pierwszego do piątego roku życia)

13.00-15.00

"Ciało witalne" praktyka taneczna dla wszystkich

15.15 - 18.15

Magdalena Wójcik (Włochy)

technika tańca współczesnego - poziom zaawansowany

Koszt warsztatów:

Warsztaty dla Rodziców z dziećmi - 20 zł za dwie osoby (10 zł za rodzica i 10 za dziecko)

Ciało Witalne - 20 zł za osobę

Technika Tańca współczesnego - 30 zł

Ciało witalne i taniec współczesny - 40 zł

Karnet na wszystko dla dorosłego - 50 zł

---

Kilka słów od Pedagogów:

Nazywam się Iwona Gilarska i jestem współczesną tancerką, nauczycielem i choreografem, z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem międzynarodowym. Kilka ostatnich lat spędziłam z moją 6-letnią córką Grace, tańcząc, bawiąc się i rozwijając. Program WYCHOWANIE PRZEZ TANIEC, pioniersko wprowadzony przez moją serdeczną koleżankę Julie Lebel z Vancouver/CA zaowocował u nas w procesie rozwojowym wczesnego dzieciństwa. To fantastyczna praktyka, dzięki której rodzice/opiekunowie mogą stworzyć wyjątkową więź ze swoim dzieckiem / wychowankiem i połączyć się fizycznie, emocjonalnie i społecznie. Zapraszam do przyłączenia się i udziału w Warsztacie, tak abyś Ty i Twoje dziecko poprzez Ruch mogli doświadczyć wolności i kreatywności odkrywania samych siebie i siebie nawzajem!

Oprócz tego, że jestem mamą jestem też dojrzałą kobietą, która doszła do tego momentu w swoim życiu, że ma potrzebę dzielenia się zdobytą wiedzą i doświadczeniem z innymi. Głównym celem jest wspomaganie naturalnego przepływu energii w ciele, co stanowi zbawcze źródło dobrego samopoczucia dla ciała, umysłu i ducha. Mój nowy program CIAŁO WITALNE jest praktyką skierowaną do tych wszystkich, którzy chcą poczuć i zrozumieć własne ciało, akceptować je i pokochać siebie. Praktyka jest ukierunkowana na pracę z energią i obejmuje połączenie technik tańca i improwizacji, pracy z czakrami i ćwiczenia qigongu, jogi i medytacji.

Gorąco Zapraszam!!

Iwona Gilarska

---

Nazywam się Magdalena Wójcik i od 2015 roku mieszkam i pracuję we Włoszech. W sezonie 2015/2016 odbyłam roczny staż w Catanii pod dyrekcją Roberto Zappala. Tam pod okiem nauczycieli takimi jak: Ming Poon, Giovani Scarcella, Maud de la Purufication, Ilenia Romano, Loris Petrillo kontynuowałam swoja naukę. W 2015/2016 zostałam wybrana do współpracy z Elia Mrak oraz Nancy Lopez (USA) do spektaklu : "Walkabout", z Natalia Iwaniec (PL) do spektaklu: "FORMal" oraz z Davide Sportelli (IT) : "Furia". W 2016 roku zostałam tancerką teatru "Petranuradanza" pod dyrekcja Salvatore Romania i Laura Odierna. Podczas 2-letniego pobytu na Sycylli realizowałam się także jako choreograf, kreując solo "Venti cinque" oraz spektakl pod tytulem "Kola", które były prezentowane w Scenario Publico w Catanii oraz Acitrezza.

Obecnie pracuję w Padwie z Padova Danza, biorąc udział w spektaklach takich choreografów, jak np. Sharon Fridman, Paolo Mohowich oraz Valerio Longo, Itamar Serussi Sahar.

Podczas warsztatów zaproponuję pracę nad ciałem na różnych poziomach jego wrażliwości i wytrzymałości. Nad ciałem w odniesieniu do przestrzeni i innych osób na sali. Praca będzie podzielona na część improwizacyjną i na część choreograficzną.

Zapraszam tancerzy na poziomie zaawansowanym i profesjonalnym.

Magdalena Wójcik

***

PROGRAM 20-lecia

CZWARTEK 29.11.2018

Dzień Otwarty STT

10.00 - 11.45 profesjonalna lekcja z tancerzami STT

12.00 - 13.00 próba otwarta spektaklu "Ostatnie piętro"

zapisy: sopot.dance.theatre@gmail.com

PIĄTEK 30.11.2018

"Ostatnie piętro"

premiera w reżyserii Joanny Czajkowskiej

wystawa wybranych zdjęć z historii STT w Klubie Atelier dzięki uprzejmości Muzeum Sopotu

(wernisaż wystawy odbył się w muzeum w maju 2018 roku)

SOBOTA 1.12.2018

"Collage" - fragmenty wybranych spektakli z historii STT według pomysłu Jacka Krawczyka

"Podarki i wypominki" - wieczór performance w wykonaniu artystów STT

NIEDZIELA 2.12.2018

Mistrzowskie Warsztaty Tańca, czyli niespodzianki z oddali:

swoim doświadczeniem podzielą się tancerki związane z STT, a obecnie pracujące za granicą Iwona Gilarska i Magdalena Wójcik.

Wszystkie wydarzenia odbywają się w Teatrze na Plaży Aleja Mamuszki 2 w Sopocie o godzinie 19.00

Rezerwacje online na stronie: teatrnaplazy.pl lub mailowo: rezerwacje.stt@gmail.com