powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Sopot. "Kosmetyka wroga" z Wrocławia w Boto

Dziś, w ramach II Sopockich Konsekwencji Teatralnych odbędzie się spektakl "Kosmetyka wroga" w reż. Grzegorza Grecasa Teatru Układ Formalny z Wrocławia.

"Kosmetyka Wroga" (na zdjęciu) to adaptacja bestsellerowej powiesci Ameli Nothomb opowiadającej o ciemnej stronie ludzkiej natury. Spektakl rozpoczyna sie na peronie dworca w momencie, w ktorym do Jeroma - młodego "korpoludka" - dosiada sie tajemniczy natret. Wszyscy znamy ten typ - znoszona ortalionowa kurtka i slina w kacikach ust nasuwaja oczywiste pytania. Fajeczka? Bułeczka? Na piwko pan zbiera?

Jednak Textor Texel nie zaczepia Jerome'a, by prosic o jałmuzne. Jego misja jest znacznie bardziej skomplikowana i posiada wewnetrzna strukture. Nieznajomy przynosi ze soba walizke, w ktory chowa swoj teatr. Jerome bedzie musiał wysłuchac trzech opowiesci i zaspiewac piosenke, by odkryc, co tak naprawde chce powiedziec mu Textor. Jednak prawda nie bedzie łatwa. A pułapka została zastawiona precyzyjnie. Jak wszyscy wiemy, opoznienia pociagow moga ciagnac sie w nieskonczonosc.

"Kosmetyka Wroga" to aktorski pojedynek - dwoch mezczyzn i dwa krzesła. Tylko tyle. W wyobrazonej przestrzeni dworca rozegra sie wreszcie kameralny dramat człowieka, ktory przez całe zycie sprzeciwiał sie swojej naturze, hodujac w sobie wroga. Jezeli "tłumic" to czasownik XX wieku, to z niego własnie wywodzi sie nowa odmiana XX wiecznego mordercy.

***

Teatr Układ Formalny

Scenariusz i reżyseria: Grzegorz Grecas

Występują: Adam Michał Pietrzak, Maciej Rabski

Premiera: 2. IX 2016, IX Miedzynarodowy Festiwal Teatrow Niezaleznych PRO CONTRA w Szczecinie

Prezentacja konkursowa w ramach Sopockie Konsekwencje Teatralne 2018

Organizator: Teatr BOTO

26 listopada | 18:00 Fundacja Teatr Układ Formalny "Kosmetyka wroga" reż. Grzegorz Grecas