powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Darmowe spektakle w Scenie Lubelskiej 30/32

Jeszcze przez dwa miesiące można obejrzeć darmowe spektakle dla dzieci, młodzieży i dorosłych w wykonaniu artystów Sceny Lubelskiej 30/32.

Wstęp wolny lub z bezpłatną wejściówką. W repertuarze "Pędrek Wyrzutek", "Róża ze Skaryszewskiej oraz "Wiech na 105" (na zdjęciu). Pokazy odbywają się na Scenie Lubelskiej 30/32 i w warszawskich instytucjach kultury (Centrum Promocji Kultury, Wawerskie Centrum Kultury, Dom Kultury Praga). Reżyserem spektakli jest Dariusz Kunowski.

Dorosłych i młodzież zapraszamy na spektakl "Róża ze Skaryszewskiej", na motywach wspomnień pani Róży Karweckiej i mieszkańców domu przy ulicy Skaryszewskiej 10 na warszawskiej Pradze. Życie codzienne po 1945 r. zostało przemienione w baśń o czasie minionym. Przywołane są autentyczne historie, twarze i postaci dawnych mieszkańców Pragi. Święto Młodzieży, podróż psa Łajki w kosmos, śmierć Stalina - to jedne z wielu wydarzeń, będących tłem całej, opowieści - często zabawnej, czasem wzruszającej. Całość okrasza muzyka na żywo w wykonaniu barda warszawskiej ulicy - Henia Małolepszego. Fanów Wiecha, gwary warszawskiej i przedwojennej Warszawy zapraszamy na teatrzyk kukiełkowy "Wiech na 105" - humorystyczne etiudy na motywach felietonów Stefana Wiecheckiego Wiecha. Występom towarzyszą muzycy, grający na instrumentach charakterystycznych dla warszawskiego folkloru miejskiego - skrzypcach, harmonii, barabanie.

Młodszego widza zainteresuje spektakl: "Pędrek Wyrzutek" (dla widza 5+). Przedstawienie zainspirowane "Przygodami Pędrka Wyrzutka" Stefana Themersona. Bohater przez ludzi uznawany jest za psa, przez psy - za człowieka, rybom wygląda na ptaka, a kotom - na rybę. W spotkaniach z różnymi postaciami próbuje dowiedzieć się, kim właściwie jest. Maski i rekwizyty są inspirowane rysunkami, którymi książkę ozdobiła Franciszka Themerson, czerpią też z teatralnej tradycji i wzorów komedii dell' arte. Wszystkie pokazy spektakli są współfinansowane z budżetu m.st. Warszawy.

W spektaklach występują: Andrzej Bocian, Daniel Brzeziński, Agata Brzozowicz, Piotr Herbich, Katarzyna Żytomirska. Muzykę na żywo wykonują Katarzyna Szurman oraz Henio Małolepszy.