powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Olsztyn. W Teatrze Lalek pojawi się "Piotruś Pan"

24 listopada swoją premierę będzie miał "Piotruś Pan", oparty na motywach powieści, której autorem jest J.M. Barrie.

Historia "Piotrusia Pana" pełna jest przygód, inscenizacja poprzeplatana zostanie tematami dziecięcej zabawy, dorosłości oraz miłości. Swoją adaptację przygotowuje Andrzej Bartnikowski - dyrektor Olsztyńskiego Teatru Lalek. Zaprasza do Nigdyli, gdzie

"na niby" i "naprawdę" mogą znaczyć to samo. Spektakl będzie okazją do poznawania mapy dziecięcego umysłu i wyobraźni.

Reżyser do tej realizacji zaprosił znany olsztyńskiej publiczności zespół twórców, który wraz z Wendy przenosi nas na wyjątkową wyspę Piortusia Pana.

Jak do niej trafić? Druga na prawo, a potem prosto, aż do... Olsztyńskiego Teatru Lalek!

***

PROJEKT FINANSOWANY PRZEZ OLSZYŃSKI BUDŻET OBYWATELSKI

"Odbierz swój bilet"

Spektakl "Piotruś Pan" powstaje w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, w związku z czym w dniach 1 grudnia (godz. 16:00 i 18:00)oraz 2 grudnia (godz.12:00) będzie prezentowany w Audytorium Maximum. Przedstawienie adresowane jest przede wszystkim do Olsztyńskich Małych Widzów.

Darmowe bilety na spektakle w Audytorium Maximum przysługują w pierwszej kolejności mieszkańcom Alei Wojska Polskiego w Olsztynie.

Wejściówki można odebrać w Kasie OTL od 27 listopada - 30 listopada w godzinach 17:00 - 19:00 (lub do wyczerpania miejsc). Ilość miejsc ograniczona, nie obowiązuje rezerwacja. Jedna osoba może odebrać w kasie maksymalnie 4 bilety!

Więcej informacji udziela Biuro Organizacji Widowni: 89 538 70 30

**

REALIZATORZY

ANDRZEJ BARTNIKOWSKI - dramatopisarz, reżyser teatralny, pisarz. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie (Wydział Reżyserii Dramatu). Prowadzi Pracownię Dramatu w OTL. W latach 2005-2007 pełnił funkcję sekretarza literackiego w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, koordynując między innymi cykl "Dramat w działaniu". Od 2015 r. dyrektor Olsztyńskiego Teatru Lalek

MONIKA WÓJCIK / scenografia

Scenograf, malarka, projektantka wnętrz, designerka. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku z wyróżnieniem oraz Studium Architektoniczno-Budowlane. Właścicielka "Ikadesign studio", autorka publikacji w magazynie o wnętrzach i designie "Brakujący element", współautorka magazynu o wnętrzach, sztuce i designie "Because design". Autorka wielu wystaw malarskich.

MARIA RUMIŃSKA / muzyka

Autorka muzyki oraz opracowań muzycznych. Laureatka nagrody Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w dziedzinie kultury 2015. Od 2007 roku należy do zespołu muzyki celtyckiej Shannon oraz od 2013 współtworzy również wariant z orkiestrą kameralną - Celtic Rivers Orchestra (orkiestracja - Zbigniew Namysłowski) w których gra na melodeonie, śpiewa oraz aranżuje. W 2009 roku, wraz z mężem założyła zespół wykonujący pieśni w wymarłej gwarze warmińskiej - Hoboud. Uczestniczyła wokalnie i instrumentalnie w zespołach muzyki etnicznej oraz jazzowej i około-jazzowej. Uczestniczy niemal co roku w Jazz Campingu Kalatówki.

MARCIN RUMIŃSKI / muzyka

Multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny, wokalista. Lider i założyciel zespołów SHANNON (od 1994) i HOBOUD (zał. 2008 - III folkowy fonogram roku 2009). Specjalizuje się w grze na ludowych instrumentach. Prócz twórczości zawierającej się w działalności zespołu realizuje się jako producent muzyczny, realizator nagrań i twórca opraw muzycznych filmów, spektakli

teatralnych, słuchowisk radiowych oraz imprez kulturalnych i firmowych. W trakcie tygodniowego pobytu w Pakistanie w 2017 roku, powstał ich repertuar koncertowy oparty na kilkunastu pieśniach: polskich i pakistańskich. Polska - Pakistan. Muzyka bez granic.

WITOLD JUREWICZ / choreografia

Nauczyciel tańca, choreograf, reżyser, performer, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi (kierunek: choreografia), Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu (PPSKAK) w Kaliszu i kursów instruktorskich z tańca

współczesnego w całym kraju. Założyciel, dyrektor artystyczny i choreograf Teatru Tańca Alter.

MARLENA BEŁDZIKOWSKA / choreografia

Dyplomowany instruktor tańca współczesnego. Z tańcem związana od

najmłodszych lat. Swoje pierwsze kroki taneczne stawiała w zespole młodzieżowym tańca klasycznego "PARADA" w CK Zamek w Poznaniu, później w zespole tańca nowoczesnego w DK Dąbrówka i w zespole tańca współczesnego "ALTER" w Kaliszu, którego założycielem i dyrektorem artystycznym jest Witold Jurewicz.

MAGDALENA GAJEWSKA / reżyseria świateł

Absolwentka wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego poznańskiej ASP oraz Wydziału Scenografii ASP w Krakowie. Od 2006 roku scenograf Teatru Wybrzeże. Laureatka wyróżnienia w konkursie Centrum Scenografii Polskiej za "prostotę i trafne zastosowanie kotrastu w obrazie współczesnej wsi w scenografii do "Konopielki" Redlińskiego w Teatrze im. Węgierki w Białymstoku, nagrody im. Teresy Roszkowskiej przyznawanej przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu ITI. Podczas IV Festiwalu Prapremier - otrzymała nagrodę jury za scenografię do przedstawienia "Plastelina" Wasilija Sigariewa w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.

PATRYCJA ZDANEWICZ / animacje

Ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych, na Wydziale Sztuki. W toku studiów brała udział w powstaniu animacji "Mag. Rzecz o Abramowskim" w ramach Kooperatywy filozoficzno-artystycznej na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim.

Obecnie pracuje w Olsztyńskim Teatrze Lalek, w Pracowni Plastycznej.

KATARZYNA SCHULZ / animacje

Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dyplom w pracowni animacji dr. Antoniego Grzybka uzyskany w 2016 roku. W toku studiów brała udział w powstaniu animacji "Mag. Rzecz o Abramowskim" w ramach Kooperatywy filozoficzno-artystycznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Pracowała w Studiu Filmów Animowanych Trefl, gdzie tworzyła scenografię do serialu "Rodzina Treflików". Obecnie pracuje w Olsztyńskim Teatrze Lalek, w Pracowni

Plastycznej. Jej animacje lalkowe prezentowane były na ogólnopolskich festiwalach filmowych. Otrzymała wyróżnienie za teoretyczną pracę magisterską "Potencjalny odbiorca dzieła sztuki. Problemy z odbiorem sztuki współczesnej" w IV edycji Projektu

Edukacja Artystyczna 2018. W Olsztyńskim Teatrze Lalek stworzyła:

- koncepcję i scenografię spektaklu "Koniec bajki" (premiera maj 2018),

- wystawę "Autokonstrukcje: Przewodnik po wrażliwości"