powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Bydgoszcz. "Struktury Kultury 2018" dobiegają końca

Trzecia i zarazem ostatnia edycja projektu Struktury Kultury dobiega końca. Teatr Polski zaprasza 23 listopada o godz. 17 na konferencję podsumowującą trzyletni projekt, będący częścią ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura.

Teatr Polski w Bydgoszczy zakończył realizację trzyletniego projektu Struktury Kultury, który był częścią ministerialnego programu Bardzo Młoda Kultura (2016-2018), diagnozującego, promującego i dotującego działania z zakresu edukacji kulturowej w Polsce. Zadaniem Struktur Kultury było zbadanie i diagnoza stanu edukacji kulturowej w województwie kujawsko-pomorskim, wybór w drodze konkursu i koordynacja działań mikrograntowych oraz stworzenie sieci relacji między instytucjami kultury i oświaty, organizacjami non-profit oraz freelancerami w naszym regionie.

23 listopada o godz. 17.00 w budynku Teatru Polskiego w Bydgoszczy odbędzie się konferencja podsumowująca ostatni rok pracy. Z tej okazji została wydana publikacja zbierająca i omawiająca doświadczenia z zakresu edukacji kulturowej w ramach ostatniej edycji SK. Podczas spotkania obecni będą beneficjenci i realizatorzy projektów mikrograntowych, którzy opowiedzą o przebiegu działań, przedstawiciele Teatru Polskiego, którzy przedstawią plany instytucji w zakresie pedagogiki teatru oraz partnerzy udzielający wsparcia w realizacji SK.

Konferencja ma charakter otwarty, zatem Teatr zaprasza wszystkich zainteresowanych edukacją kulturową w regionie. Chęć uczestnictwa należy zgłaszać na adres: karolina.sosinska@struktury-kultury.pl

Organizatorem programu było Narodowe Centrum Kultury w Warszawie, a operatorem w województwie kujawsko-pomorskim Teatr Polski w Bydgoszczy.

Struktury Kultury dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura, Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Miasta Bydgoszczy.