Lublin. "Trzy siostry" na Boskiej Komedii

Spektakl Teatru Osterwy "Trzy siostry" w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego weĽmie udział w 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia już po pierwszej edycji okrzyknięty został przez prasę świętem polskiego teatru i wielkim wydarzeniem, które na tydzień zamienia Kraków w wielką scenę. Przez tydzień na deskach największych krakowskich teatrów można zobaczyć najlepsze polskie spektakle minionych sezonów.

Twórcom lubelskiego spektaklu zależy na powrocie do pierwotnych założeń autora. To co przede wszystkim cechuje jego twórczość to krytyczne spojrzenie na ówczesną sytuację społeczno-polityczną i radykalny sprzeciw wobec hipokryzji, wygodnictwa i głupoty elit nierozumiejących wagi swojej społecznej funkcji oraz wynikających z niej powinności. Zatopieni w banalnych, uczuciowych problemach bohaterowie Czechowa zasłaniają się nigdy niewprowadzanymi w życie planami, przebrzmiałymi frazesami o wartości pracy i równości społecznej. Ten silnie krytyczny gest autora przejawia się wyraźnie m.in. w jego zamiłowaniu do komizmu, groteski i satyry, w igraniu z gustem i oczekiwaniami widowni - czyli elementami jego pisarstwa zaskakująco często pomijanymi w dotychczasowych realizacjach teatralnych.

Współczesna realizacja Jędrzeja Piaskowskiego "Trzech sióstr" zaprezentowana będzie w ramach sekcji PARADISO - NOWE ENERGIE, która jest prawdziwym motorem festiwalu, co roku prezentuje poszukiwania młodych twórców teatru. Teraz rozszerza się także na inne pola sztuk performatywnych, ze szczególnym uwzględnieniem nowej choreografii.

"Trzy siostry" zobaczyć będzie można 10 grudnia 2018 r. na dużej scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Przed krakowską prezentacją zapraszamy do naszego teatru. Tuż przed wyjazdem spektakl "Trzy siostry" gramy:

6 grudnia 2018 | godz. 19:00 - Teatralny czwartek - bilety w cenie od 8 do 35 zł

7 grudnia 2018 | godz. 18:00

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego