powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Finał konkursu "Nasłuchiwanie: Niepodległość"

Trójka oraz Teatr Polskiego Radia serdecznie zapraszają na uroczystość rozstrzygnięcia konkursu dramaturgicznego "Nasłuchiwanie: Niepodległość", która odbędzie się w czwartek 15 listopada o 17.00 w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.

Uroczystość poprowadzą Mariusz Cieślik i Jacek Kopciński. Gość muzyczny: Limboski.

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Program III Polskiego Radia i Teatr Polskiego Radia ogłosili latem konkurs na oryginalny dramat radiowy "Nasłuchiwanie: Niepodległość".

Jury Konkursu tworzą: Dominika Kluźniak, Krzysztof Czeczot, Jacek Kopciński, Mariusz Cieślik i Wawrzyniec Kostrzewski. Jego temat - w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - odnosi się do historii. Ma jednak charakter uniwersalny, a zakres skojarzeń związanych z kluczowym pojęciem "niepodległość" ma pozostawać wyłączoną domeną artystów.

Celem Konkursu jest rozwój polskiej dramaturgii radiowej, dlatego ważnym kryterium oceny nadsyłanych utworów była oryginalna poetyka tekstów przeznaczonych do realizacji dźwiękowej i ich długość związana z radiowym formatem słuchowiska.

Partnerem konkursu jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Ośrodek Badań nad Polskim Dramatem Współczesnym IBL PAN.

Słuchowiska zaprezentowane zostaną w Instytucie Teatralnym w grudniu podczas Maratonu Słuchowisk.