powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Sinfonia Varsovia w Święto Niepodległości

Po ośmiu październikowych koncertach w Chinach muzycy Sinfonii Varsovii w listopadzie wyruszają do Korei Południowej. Dwa koncerty, w Ulsan i Seulu, będą znaczącym elementem obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Orkiestra pod batutą Grzegorza Nowaka wykona dzieła Mieczysława Karłowicza, Karola Szymanowskiego oraz koreańskiego twórcy Jeajoon Ryu.

W trakcie muzycznych obchodów tegorocznego Święta Niepodległości nie mogło zabraknąć koncertu Sinfonii Varsovii. Zespół, który od początku istnienia intensywnie propaguje polską muzykę na całym świecie, uczci 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości w Korei Południowej. 10 listopada orkiestra zagra w mieście Ulsan, natomiast 11 listopada, muzycy zaprezentują się w Lotte Concert Hall w Seulu.

Program koncertów w wyjątkowy sposób zbliża do siebie polską i koreańską kulturę. Zabrzmi poemat symfoniczny Powracające fale op. 9 Mieczysława Karłowicza oraz Stabat Mater Karola Szymanowskiego. Repertuar dopełni Sinfonia da Requiem, koreańskiego kompozytora Jeajoon Ryu, który studiował m.in. w Krakowie pod okiem Krzysztofa Pendereckiego. Podczas obydwu występów do muzyków Sinfonii Varsovii prowadzonej przez Grzegorza Nowaka dołączy National Chorus of Korea, a także troje południowokoreańskich solistów, Myung-Joo Lee (sopran), Jae-Eun Paik (alt) i Chae-Il Kim (bas-baryton).

Więcej informacji na stronie www.sinfoniavarsovia.org

Sfinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.