powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Zielona Góra. Przyjdź na "Sen o Niepodległej"

Lubuski Teatr zaprasza 11 listopada o godz. 17 na sceniczno-plenerowe widowisko "Sen o Niepodległej". Na widowisko wstęp jest wolny. Bądźmy w tym dniu razem!

"Może bym sto gwiazd zgasił, a drugie sto wzniecił, bo jestem nieśmiertelny" - w słowach Konrada zawarta jest siła i przestroga. To emanacja mickiewiczowskiej "lawy". Uśpionej i cały czas gotowej do erupcji. Polskim dążeniom do wolności towarzyszyła zarówno imaginacja, jak i obawa.

I to właśnie między tymi dwoma wymiarami mieści się sen, do którego zaprosimy widzów. Marszałek Piłsudski przemówi do nas z głębi dziejów. Przyjdą do nas postaci, które będą nam podpowiadać. Jedne - dobrze, drugie źle. Walka o wolność wiąże się bowiem z najtrudniejszą ze sztuk - sztuką wyboru. Spotkamy tu zarówno wizjonerów, zapaleńców, jak i ludzi okrutnych.

Spektakl w swojej części plastycznej zaprojektowany jest w konwencji ruchomego korowodu przesuwającego się dookoła scen i wyłaniającego kolejne wizualne obrazy. Przeglądamy się w literaturze polskiej oraz w młodości. Czujemy, że właśnie tam płynie nasza lawa.

Na widowisko wstęp jest wolny! Bądźmy w tym dniu razem!

Wydarzenie odbywa się w ramach SAMORZĄDOWYCH OBCHODÓW ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Marszałek Elżbieta Anna Polak. Widowisko sfinansowane jest z budżetu Samorządu Województwa Lubuskiego